$
בורסת ת"א

בלעדי: מרקוס וובר: "עבורי מנופים היא השקעה לטווח ארוך"

השותף החדש בחברה ל"כלכליסט": "אני מביט חמש־עשר שנים קדימה. ביצענו בדיקה ארוכה והגענו למסקנה שלחברה יש פוטנציאל גדול"

תומר זלצר 13:1920.07.09

"מבחינתי, ההשקעה במנופים פיננסים היא השקעה בחברת נדל"ן עם פוטנציאל גדול. אני לא מסתכל לטווח הקצר, אלא חמש־עשר שנים קדימה" - כך אמר ל"כלכליסט" איש העסקים השוויצרי מרקוס וובר, הרוכש 45% מחברת הנדל"ן המניב של אברהם נניקשוילי וג'קי בן זקן.

 

ביום שני בשבוע שעבר

דיווחה מנופים כי וובר מבצע את הרכישה באמצעות חברת ההשקעות הסינגפורית שלו ASTC תמורת 342 מיליון שקל. מדובר בעסקה של הקצאת מניות המשקפת למנופים שווי של 760 מיליון שקל אחרי הכסף.

 

"אני איש עסקים פרטי שמעדיף להיחשף כמה שפחות", מסביר וובר. "אני מכיר את מנופים דרך נניקשוילי, שהוא חבר טוב מאוד שלי. ביצענו בדיקת נאותות ארוכה, כפי שצריך לעשות כשנכנסים להשקעה רצינית שכזו. ניתחנו את מנופים היטב והגענו למסקנה שמדובר בחברה עם פוטנציאל גדול".

 

אנו יודעים שפרט לנדל"ן, ASTC גם משקיעה בענפי האנרגיה והאופנה. מה תוכל לספר לנו על החברה?

"יש לנו השקעות רבות. בעבר פעלנו בעיקר במזרח הרחוק, אבל היום אנחנו פועלים כחברת השקעות גלובלית".

 

האם אתה שותף להערכה כי מנופים עשויה להתפתח לעסקים אחרים נוסף על נדל"ן?

"מבחינתי, מנופים היא חברת נדל"ן".

 

ביום הכרזת העסקה זינקה מניית מנופים ב־21%.

"זה כמובן משמח אותי, אבל לא נכנסתי להשקעה שכזו כדי לקצור רווחים בטווח הקצר. מדובר בהשקעה לטווח ארוך שתניב תשואה טובה בעוד חמש־עשר שנים. אם אתה הולך להשקיע בנדל"ן, אתה חייב להיות סבלני ולהסתכל קדימה".

 

מה אתה יודע על הכלכלה הישראלית בכלל ועל שוק הנדל"ן בפרט?

"אני יודע שזה שוק עם אפשרויות צמיחה גדולות. כמי שמסתכל מבחוץ, הסיכון היחידי שאני רואה בישראל הוא גיאו־פוליטי. אם ישראל תצליח להגיע להסכמי שלום עם השכנים שסביבה, הכלכלה כמובן תרוויח מכך".

 

לדברי וובר, החתימה הסופית על העסקה עתידה להתקיים בעוד כמה חודשים, והוא מתכוון להגיע לשם כך לישראל.

חברת מנופים פיננסים שבשליטת נניקשוילי ובן זקן עוסקת בנדל"ן מניב ונסחרת במדד יתר־120. מנכ"ל החברה דני וקנין כיהן בעבר כמשנה למנכ"ל אי.די.בי וכמנכ"ל הפניקס פיננסים והשקעות.

 

כחלק משינוי פניה של מנופים דווח ביום שני בשבוע שעבר גם על חתימת הסכם מיזוג בין החברה למרכז הקניות סטאר סנטר שבבעלות נניקשוילי, בן זקן והכדורגלן לשעבר חיים רביבו. לאחר השלמת העסקאות ייראה מבנה הבעלות של מנופים כך: קבוצת ASTC של וובר תחזיק ב־45%, קבוצת נניקשוילי־בן זקן־רביבו תחזיק ב־45% והציבור יחזיק ב־10% מהמניות.

 

בשבוע שעבר אמר יו"ר מנופים פיננסים ג'קי בן זקן ל"כלכליסט": "ייתכן שאנחנו נמצאים לקראת סוף המשבר הכלכלי. אני יכול להגיד שישראל היא מעצמת נדל"ן. אנחנו נפעל בעיקר בישראל כי פה הבסיס שלנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x