$
בורסת ת"א

מנכ"ל גאון על המיזוג עם מיטב: "הבנו שאנחנו צריכים להפוך לשחקן גדול"

שי פרמינגר בכנס בלומברג: "בשנה וחצי האחרונות דיברנו עם כל בתי ההשקעות בשוק ובדקנו את האפשרויות של רכישה או מיזוג עם כולם"

תומר קורנפלד 15:0129.06.09

"אנשים אוהבים להיות מזוהים עם הצלחה וזה המבחן האמיתי בעת רכישות", כך אומר היום (ב') מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס בכנס מיזוגים ורכישות של בלומברג. מטריקס ב-8 השנים האחרונות ביצעה מעל 40 רכישות.

 

גוטמן הוסיף כי "אם החברות שמתמזגות יחד מצליחות להביא הישגים בצד הפיננסי

והמיצובי הרי שהשחקנים רוצים לקחת חלק באותו הרכב. רווח ותזרים מזומנים זה צורך ולא מטרה, ומעבר לזה יש כמה ערכים שהיה חשוב לנו לצקת לארגון. ערכים כגון יצירתיות, זריזות, גמישות מחשבתית עבודת צוות הם הערכים החשובים ולכן חשוב לבחור את צוות המנהלים כבר בתחילת הדרך".

  

בכנס השתתף גם מנהל העסקים הראשי של פרוטרום אורי יהודאי שאמר: "המדד העיקרי מבחינתנו זה ההון האנושי, מי המנהלים מי האנשים ואיך זה ישתלב עם התרבות הארגונית שלנו. אנחנו בונים הרבה מאוד על ההנהלה של החברה הנרכשת כך שכאשר נעשה את הרכישה יהיה לנו תוכנית ברורה של היום שאחרי. אנחנו מנסים בעסקאות ליצור מנגנוני Earn-out (תשלום מבוסס ביצועים). אם חברות נרכשות על פי פרמטרים של מכפיל רווח, עבורנו, המטרה היא להציג שיפור ברווח למניה בתוך מספר רבעונים".

  

בפאנל השתתף גם שי פרמינגר, מנכ"ל גאון אחזקות, שהתייחס לראשונה למיזוג שנחתם בין גאון למיטב: "הבנו שאנחנו צריכים להפוך לשחקן גדול. בשנה וחצי האחרונות דיברנו עם כל בתי ההשקעות בשוק ובדקנו את האפשרויות של רכישה או מיזוג עם כולם. ההעדפה שלי היא להיות שחקן גדול יותר, שכן המשמעות היא בדרך כלל תשואה טובה יותר לבעלי המניות. המיזוג בין מיטב לגאון הוא המיזוג הראשון האמיתי בשוק ההון. אני חושב שמצאתי פרטנרים נפלאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x