$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: דן ללוז פורש ממגדל שוקי הון לאחר ארבע שנים בתפקיד

ללוז הודיע כי החליט לסיים את תפקידו במגדל שוקי הון בערב ראש השנה. על פי הערכות, ללוז מועמד לתפקיד מנכ"ל כלל פיננסים

הדר רז 16:1923.06.09

דן ללוז, יו"ר מגדל שוקי הון, פורש מבית ההשקעות לאחר ארבע שנים בתפקיד. ללוז הודיע כי החליט לסיים את תפקידו במגדל שוקי הון בערב ראש השנה. על פי הערכות בשוק ההון, ללוז מועמד לתפקיד מנכ"ל כלל פיננסים.

 

במכתב שהוציא היום (ג') ללוז לעובדים הוא כתב כי "ברצוני לכתוב

לכם ולומר לכם עד כמה אני גאה בכם ובעשייתכם ליצירת מגדל שוקי הון הנוכחית... היתה לי תקופה מדהימה בתור יו"ר פעיל של מגדל שוקי הון, נהניתי מכל רגע וכל ממשק עמכם ואני גאה לשמש בתפקיד... אני עדיין מכהן בתפקיד זה עד לראש השנה הקרוב ואת הזמן ננצל לשיחות אישיות עם כל אחד מכם. בברכת דרך צליחה ובאהבה לך באופן אישי. בברכה, דן ללוז".

 

בין השנים 1994 ל-1998 ניהל ללוז את מחלקת ההשקעות של כלל ביטוח והיה ממקימי כנף – זרוע ההשקעות של חברת כלל ביטוח. בין אביגדור קפלן, יו"ר כלל לדן ללוז היכרות רבת שנים, ואם המגעים אכן יתקדמו, מדובר בסגירת מעגל עבור ללוז.

 

יום לאחר פרסום דו"חות הרבעון הראשון לשנת 2009, הודיע שוקי אברמוביץ', מנכ"ל כלל פיננסים, כי הוא מסיים את תפקידו ומאז מחפשים לו מחליף. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט" בין המועמדים הרציניים לתפקיד היו גם רן מידן, שמכהן כיום כסמנכ"ל כספים במכתשים אגן, וטל רז, סמנכ"ל הכספים של חברת הסלולר סלקום, אולם לעת עתה, מועמדותם ירדה ככל הנראה מן הפרק בעקבות התגובות לפרסומים אודות מועמדותם.

 

בעקבות התוצאות הכספיות של בית ההשקעות והתפטרותו של אברמוביץ', חברת הדירוג S&P מעלות הכניסה את איגרות החוב של בית ההשקעות שמדורגות A מינוס לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

 

בית ההשקעות מגדל שוקי הון בניהולו של דן ללוז נהנה מהמגמה החיובית בשווקים. בית ההשקעות סיים את הרבעון הראשון של 2009 רווח נקי של 26.3 מיליון שקל, זאת בהשוואה לרווח נקי של 5.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, והפסד של 75 מיליון שקל בשנת 2008 כולה. הכנסות בית ההשקעות ברבעון הסתכמו ב-95.5 מיליון שקל, צמיחה של כ-14% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל אשתקד שהסתכמו בכ-84 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x