$
בורסת ת"א

מאיר שמיר: "החזרה למצב שהיה ערב המשבר – רק בעוד 7-5 שנים"

בהרצאה אוניברסיטת בר-אילן העריך מאיר שמיר, כי "היציבות בשוקי העולם תושב על כנה בעוד שנה לפחות ורק לאחר שינוטרלו פצצות הזמן אשר גרמו למשבר הסב-פריים ולקריסה בכלכלות תבל"

כתב כלכליסט 20:0907.05.09

מנכ"ל מבטח שמיר אחזקות, מאיר שמיר, אומר כי "היציבות בשוקי העולם תושב על כנה בעוד שנה לפחות ורק לאחר שינוטרלו פצצות הזמן אשר גרמו למשבר הסב-פריים ולקריסה בכלכלות תבל. לדעתי יחלפו 7-5 שנים עד שהאווירה הטובה של אמון בין הגורמים המרכזיים בעולם הפיננסית תחזור להיות מה שהכרנו

בעבר".

 

בהרצאה באוניברסיטת בר-אילן עודד שמיר את הסטודנטים לגלות חשיבה יצירתית וגמישות מחשבתית, אך הדגיש: "אין ארוחות חינם – במקום שיש יצירתיות ותעוזה, יש גם סיכונים. באופן אישי, אני מעדיף להשקיע בחברות טובות הנמצאות במצב רע ולהן פוטנציאל חיובי. לא מעניין אותי להשקיע בחברות המתנהלות מצוין, אלא דווקא במקומות בהם יש בעיה. במקרים כאלה אני בוחר להפשיל שרוולים ולתרום לחברה כדי שתצמח. חזון, סבלנות והתמדה, בתוספת השאיפה לחולל שינוי, הם המפתח להצלחה".

 

בנוסף על כך הצביע שמיר על ההבדל בין "גאונים" המסוגלים לייסד סטרט-אפ לבין מנהלים מוכשרים שמובילים את הפרויקטים במישור העסקי. "המצ'ינג הכי נכון בתחום הסטרט-אפ", הטעים שמיר, "הוא בין פאונדרים אשר יודעים להמציא לבין מי שיודעים לנהל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x