$
בורסת ת"א

היועצת המשפטית לשעבר של בנק ישראל תומכת בעמדת בנק הפועלים

ורדה לוסטהויז קובעת כי "חלק מהמסקנות בדו"ח של בנק ישראל אינן מבוססות דיין. נראה שאין קורלציה או מידתיות בין הפגמים במינוי המנכ"ל לבין הדרישה לתיקונם"

רונית גודמן 06:5903.05.09

עו"ד ורדה לוסטהויז, אשר שימשה בעבר כיועצת המשפטית של בנק ישראל, סיפקה לבנק הפועלים חוות דעת ביחס לפרשת חילופי המנכ"לים בבנק. מסקנתה נוגדת את מסקנות בנק ישראל, לפיהן נמצאו פגמים במינוי ציון קינן למנכ"ל הבנק.

 

לוסטהויז קובעת כי "חלק מהמסקנות בדו"ח של בנק

ישראל אינן מבוססות דיין... כשהתוצאה היא שחלק מאותן הדרישות לתיקון פגמים ייתכן ואינן מוצדקות". היא מציינת גם כי "נראה שאין קורלציה או מידתיות בין הפגמים במינוי המנכ"ל לבין הדרישה לתיקונם".

 

בחוות דעתה נטען כי אין בפגמים הטכניים שנמצאו בדו"ח בנק ישראל כדי לפסול את המינוי. לוסטהויז העבירה ביקורת על טענת המפקח על הבנקים, לפיה "יו"ר הבנק פעל לכאורה באופן שלא הותיר לו ברירה אלא להתפטר", וציינה כי "מסקנה זו אינה עולה מדו"ח הבדיקה עצמו". לטענתה, "היה על המפקח לפרט את העובדות שעליהן נסמך, כדי לתת ליו"ר הזדמנות נאותה להגיב בפניו".

 

לוסטהויז שימשה כיועצת המשפטית של בנק ישראל מאז 2003, ובין היתר היתה אחראית על הפיקוח על הבנקים, מכירת גרעיני שליטה בבנקים ותיקוני חקיקה. בסוף 2008 החלה את דרכה כעו"ד עצמאית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x