שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קייזמן יוזם הסדר עם מחזיקי האג"ח באסים: "גם אם ההסדר לא יאושר נחזיר את הכסף"

אסים השקעות, הנמצאת בבעלות, עדי קייזמן, בעלה של עפרה שטראוס, תביא את ההצעה לאישור המשקיעים באסיפה כללית שתיערך בסוף חודש אפריל

גולן חזני 21:1207.04.09
חברת נדל"ן נוספת מציעה הסדר לבעלי האג"ח. חברת אסים שבשליטת עדי קייזמן מפתיעה הערב בהצעה להסדר למחזיקי האג"ח סידרה א' של החברה. אסים הנפיקה לפני כשלוש שנים אג"ח בהיקף של 140 מיליון שקל, רכשה חלק מהן בחזרה והיקף האג"ח עומד כיום על כ-108 מיליון ע.נ. עיקר תנאי ההסדר המוצע
הינו דחייה של תשלומי הקרן אותם אמורה החברה להתחיל לשלם במאי הקרוב - 12 מיליון שקל, ו-12 מיליון במאי 2010.

 

דחיית תשלומי קרן אגרות החוב בשנתיים הקרובות ופריסתם תמורת תוספת ריבית, הקצאה של 10% ממניות החברה למחזיקי האג"ח, אי תשלום דיבידנדים עד תשלום הקרן הראשון במלואו, זיכוי למחזיקי אג"ח א' לפיו יותאם יחס ההמרה של מחזיקי האג"ח למניות החברה, ויוזמה לפיה יותאם מחיר המימוש של כתבי האופציה למניות החברה.

אסים גם מתחייבת לא לשעבד את נכסיה לפעילות חדשה אלא רק לפיתוח הנכסים הקיימים והקטנת החוב למחזיקי האג"ח כל עוד לא ישולם תשלום הקרן הראשון.

 

בקופת אסים 25 מיליון שקל. אסים עושה את הצעד למרות שיש לה עדיין מקורות לתשלום האג"ח בשנתיים הקרובות, אבל פעולה כזו תרוקן את קופת החברה, והיא עלולה להיפגע בשל הפגיעה בשוויים של נכסיה.

 

עדי קייזמן אמר כי: "אסים השקעות עושה כל שביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה מול מחזיקי האג"חים. עם זאת, לא ניתן כיום להתעלם מהשלכות המשבר הכלכלי הגלובלי ואי הוודאות בשווקים הפיננסיים שנתנו את אותותיהם בהתנהלותה העסקית של כל חברה בישראל".

 

"על אף כי סדרות האג"ח גויסו טרם רכשה ADO גרופ שבשליטתי את האחזקה בחברה, אני חש מחויבות רבה בהשבת מלוא הכסף למשקיעים שהאמינו לאורך כל הדרך בפעילות החברה. אני מאמין כי, ההסדר אותו אנו מציעים מהווה פיתרון הוגן, שקוף וחדשני שיסייע לכל המעורבים. מחד, החברה תקבל ארכה לפריעת האג"ח ולהשבחת נכסיה ומאידך, יוכלו המשקיעים לקבל תמורה נוספת להשקעתם וליהנות מההצלחה העתידית הצפויה לחברה." הוסיף קייזמן

 

קייזמן הדגיש כי במידה והסדר זה לא יאושר, תשתמש החברה במזומנים שבקופתה לתשלום ההתחייבויות במועדן ותאלץ, על אף מצב השוק לממש נכסים במחירים נמוכים משוויים האמיתי. אפשרות אחרת בה תוכל החברה לעמוד בהתחייבויותיה הינה שעבוד הנכסים שבבעלותה בתנאי אשראי קשים הקיימים בשוק. פעולות אלו יגרמו להסטת ערך משמעותית של נכסי החברה לטובת קוני הנכסים בתקופה זו ולטובת מממני האשראי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x