שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרסום ראשון: הושלם מיזוג קופות הגמל של פריזמה לפסגות

במסגרת העסקה, פריזמה בבעלות קרן מרקסטון מקבלת 24% מפסגות. פסגות הופך לגוף הגמל הגדול בישראל עם היקף נכסים של יותר מ-40 מיליארד שקל

הדר רז 10:2906.04.09

עסקת מכירת קופות הגמל של פריזמה שבבעלות קרן מרקסטון לבית ההשקעות פסגות הושלמה. 

 

במסגרת העסקה, פריזמה בבעלות קרן מרקסטון מקבלת 24% מפסגות, ואופציה לרכוש 6% נוספים מפסגות בהמשך. בעקבות העסקה, פסגות הופך לגוף הגמל הגדול בישראל עם היקף נכסים של יותר מ-40

מיליארד שקל. בנוסף, מגדיל פסגות את הפער שלו כבית ההשקעות הגדול בישראל עם היקף נכסים של יותר מ-100 מיליארד שקל.

  

כפי שפורסם היום ב"כלכליסט", במסגרת העסקה יאמץ פסגות מדיניות חלוקת דיבידנד (כל עוד פריזמה יחזיק 5% מפסגות). כך שבמהלך חמש השנים הראשונות יחלק פסגות בכל שנה 85% מהעודפים הראויים לחלוקה, ובמהלך שבע השנים שלאחר מכן יחולקו 80% מהעודפים. במקרה של הנפקת מניות בית ההשקעות לציבור, התחייב פסגות להמשיך במדיניות חלוקת הדיבידנד, זאת כל עוד לא עברו חמש שנים ממועד השלמת העסקה. לאחר תקופה זו – תבוטל המדיניות שנקבעה במסגרת ההסכם. באמצעות הדיבידנדים שתקבל פריזמה (שתהפוך לחברת אחזקות) מפסגות, קרן מרקסטון צפויה לשרת את החוב שלה לבנקים.

 

פעילות קרנות הנאמנות, ניהול התיקים ותעודות הסל של פריזמה נמכרה לבית ההשקעות אקסלנס בחודש פברואר. בתמורה לרכישת חברת פריזמה קרנות נאמנות, יוקצו לפריזמה 45% ממניות חברת אקסלנס קרנות נאמנות. כחלק מהעסקה תישא חברת הקרנות הממוזגת בחוב לבנקים בהיקף של 130 מיליון שקל. אקסלנס נשואה תקבל את השליטה בחברת הקרנות ובניהולה. השלמת העסקה מותנית בקבלת אישורים רגולטוריים.

 

את העסקה הובילו מטעם פסגות אריק שטיינברג - יו"ר בית ההשקעות ורועי ורמוס - מנכ"ל פסגות, ומהצד של פריזמה הובילו את העסקה אמיר קס ורון לובש. עסקה זו בשילוב עם מכירת פעילות קרנות הנאמנות, ניהול התיקים ותעודות הסל של פריזמה לבית ההשקעות אקסלנס, מביאה לפירוקו של בית ההשקעות פריזמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x