$
בורסת ת"א

על רקע חילוקי דעות עם היו"ר, דני דנקנר: מנכ"ל בנק הפועלים, צבי זיו, התפטר; ציון קינן יחליף אותו

צבי זיו נכנס לתפקיד מנכ"ל הפועלים ב-2003 , לאחר עזיבתו של אלי יונס. זיו הצטרף לבנק הפועלים ב-1974 ומ-98' שימש כחבר בהנהלת הבנק. בתפקיד האחרון לפני מינויו למנכ"ל כיהן כמנהל החטיבה הקמעונאית

ישראל הס 15:4325.03.09

בנק הפועלים הודיע היום (ד') כי מנכ"ל הבנק, צבי זיו, מתפטר מתפקידו לאחר כ-6 שנים בתפקיד. מחליפו הצפוי הוא ציון קינן. צבי זיו נכנס לתפקיד מנכ"ל הפועלים ב-2003, לאחר עזיבתו של אלי יונס. זיו הצטרף לבנק הפועלים ב-1974 ומ-1998 שימש כחבר בהנהלת הבנק. בתפקיד האחרון לפני מינויו למנכ"ל כיהן כמנהל החטיבה הקמעונאית.

 

צבי זיו הודיע על עזיבתו הצפויה בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום, לקראת אישור הדוחות הכספיים ל-2008.

 

תגובת בנק הפועלים טרם התקבלה. מבנק ישראל נמסר כי קיבל מידע ראשוני מהבנק על עזיבת זיו, ומצפה לקבל את מלוא הפרטים בהקדם.

 

ציון קינן (54) שמוגדר כממלא מקום מנכ"ל בנק הפועלים מונה באוקטובר 2007 לתפקיד מנהל החטיבה העסקית, במקום שי טלמון, שעזב את הבנק לטובת ניהול כלל ביטוח. התפקיד החדש סימן את קינן כמס' 2 בבנק וכיורשו של זיו לכשזה יעזוב. 

 

קודם לכן כיהן קינן כמנהל החטיבה הקמעונאית במסגרתה היה אחראי על האגף הקמעונאי ולפני כן היה ממונה על חטיבת משאבי אנוש ולוגיסטיקה, מנהל אגף בנקאות קמעונאית, מנהל אזור הדרום בחטיבה הקמעונאית, מנהל בית ספר להדרכה בנקאית ועוד.

 

בשנה האחרונה ספגה הנהלת בנק הפועלים לא מעט ביקורת על רקע השקעתה המסיבית במכשירים פיננסיים מגובי משכנתאות, מה שהוביל למחיקות של מאות מיליוני שקלים ב-2008 והפסד שנתי, כפי שהשתקף באזהרת הרווח של החברה, בה נכתב כי ההפסד הצפוי ברבעון הרביעי יעמוד על 250 מיליון שקל. התשואה השנתית על ההון צפויה להיות שלילית בשיעור של בין 3% ל-5%.

 

על פי גורמים בבנק הפועלים, עובדי הבנק, גם הבכירים שבהם, לא ידעו על ההתפטרות הצפויה של זיו והוכו בתדהמה.  מנגד, בתקופה האחרונה נפוצו הערכות כי היחסים בין זיו לבין בעלי השליטה בבנק, קבוצת אריסון, ודני דנקנר היו מתוחים ועל כן העזיבה אינה מפתיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x