$
שווקי חו"ל

ברננקי הותיר את הריבית במשק האמריקאי על כנה - בטווח של 0%-0.25%

עתה, לאחר שהבנק המרכזי של ארה"ב ("פד") מיצה כמעט לחלוטין את נשק הריבית, החליטו קברניטיו להקצות 300 מיליארד דולר לרכישת אג"ח אוצר לטווח ארוך. בהודעת הסיכום לא נכללה תחזית להתאוששות של המשק עד סוף השנה

סוכנויות הידיעות 20:1818.03.09

יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, הותיר הערב (ד') את הריבית במשק האמריקאי על כנה - בטווח של 0%-0.25%.

 

עתה, לאחר שהבנק המרכזי של ארה"ב ("פד") מיצה כמעט לחלוטין את נשק הריבית, החליטו קברניטיו להקצות במהלך חצי השנה הקרובה 300 מיליארד דולר לרכישת אג"ח אוצר לטווח ארוך.

בהודעת הסיכום לא נכללה תחזית להתאוששות של המשק עד סוף השנה. 

 

הבנק גם החליט להקצות 750 מיליארד דולר נוספים לרכישת אג"ח המגובות במשכנתאות, שזכו לביטחונות מצד שני גופי האשראי הגדולים של בנקי המשכנתאות בארה"ב, פאני מאיי ופרדי מאק, במאמץ לאושש את שוק המשכנתאות המקרטע. בכך יגיע סך הרכישות של אג"ח אלו מצד הבנק המרכזי של ארה"ב ל-1.25 טריליון דולר.

 

בכוונת ה"פד" גם להגדיל את היקף הרכישות של אג"ח של פאני מאיי ופרדי מאק, שהיו עד לתחילת המשבר גופים חצי ממשלתיים ולאחר פרוץ המשבר הולאמו לאחר שנקלעו לקשיים, שאיימו על המשך קיומם.

 

בהודעת הסיכום של ישיבת ה"פד", שהחלה אתמול והסתיימה הערב, נאמר: "על מנת להעניק תמיכה נוספת לפעילות המשכנתאות במשק ולשוקי הדיור, החליטה המועצה המוניטרית של הבנק להגדיל ב-750 מיליארד דולר את היקף הרכישות של אג"ח המגובות במשכנתאות".

 

"מעבר לכך, על מנת לסייע בשיפור התנאים בשוקי האשראי הפרטיים, החליט הבנק לרכוש במהלך חצי השנה הקרובה אג"ח אוצר לטווח ארוך בהיקף של 300 מיליארד דולר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x