$
בורסת ת"א

יוסי ג'אן מונה למנכ"ל כללביט שבשליטת כלל ביטוח

כאשר שימש ג'אן ראש מערך המחשוב של מכבי ויו"ר ועדת המכרזים שלה, זכתה כלל בריאות במכרז הסיעודי של הקופה שכדאיותו עבור כלל מוטלת בספק

רחלי בינדמן 09:1016.03.09

יוסי ג'אן מונה בתחילת החודש שעבר למנכ"ל כללביט, החברה־בת של כלל ביטוח המשמשת כזרוע המחשוב שלה, במקומו של גיל ים, שהודיע על עזיבתו לטובת משרה בחברת טבע. ג'אן היה ראש מערך המחשוב של קופת חולים מכבי, תפקיד שבמסגרתו שימש גם כיו"ר ועדת המכרזים של הקופה אשר קבעה כי כלל בריאות,

חברה־בת נוספת של כלל ביטוח, היא הזוכה במכרז הסיעודי של הקופה.

 

ב־11 בפברואר 2008 פורסמו תוצאותיו של מכרז שהוציאה קופת חולים מכבי ביחס למתן ביטוח סיעודי לחברי מכבי מגן ועמיתי קופת חולים מכבי. לישורת האחרונה של המכרז הגיעו שתי חברות, כלל בריאות והפניקס, שהקימה לשם כך חברה חדשה בשיתוף עם שוקי מדנס, בעל סוכנות הביטוח מדנס, המתמחה בתחום ביטוחי הבריאות.

 

בעקבות הזכייה של כלל במכרז עברו (החל מיולי 2008) כ־1.3 מיליון מחברי מכבי, שהיו מבוטחים בביטוח הסיעודי, להיות מבוטחים בחברת כלל לתקופת זמן של חמש שנים עם אופציה להארכה של שלוש שנים נוספות. לפי הערכותיה של כלל בריאות, הזכייה במכרז צפויה להניב לה הכנסות בהיקף כולל של 1.8 מיליארד שקל בחמש שנות תוקפו של המכרז ולהכפיל בכך את הכנסותיה. למרות זאת, המשבר הפיננסי מעמיד בספק את כדאיותו הכלכלית של המכרז עבור כלל, בשל העובדה שהיא התחייבה בו להעניק תשואת מינימום לכספי העמיתים.

 

בוועדת המכרזים של מכבי היו מלבד יוסי ג'אן עוד שישה חברים, בהם סגן ראש אגף הכספים של מכבי, היועץ המשפטי של הקופה, סמנכ"ל בית החולים הפרטי של הקופה - אסותא - וכן פרופ' משה רווח, בעבר מנכ"ל בית החולים רמב"ם ומנכ"ל משרד הבריאות. יוסי ג'אן לא היה חבר בצוות האיכות שדירג את הציונים להצעות שהוגשו.

 

כלל בריאות זכתה במכרז לאחר שהפרמיה שהציעה למבוטחים בני 35–30 ואשר עמדה על 10.10 שקל - נקודת הייחוס שעל בסיסה ייקבעו הפרמיות שייגבו מעמיתים בגילאים אחרים - היתה נמוכה מזו שהציעה הפניקס (11.50 שקל), ולאחר שוועדת המכרזים קבעה כי היא גוברת על הפניקס גם בשקלול איכות השירות שהציעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x