$
בורסת ת"א

בלעדי: יולי עופר במו"מ לרכישת קניוני רמת אביב וסביונים מאפריקה ישראל

השווי המדובר לקניון רמת אביב הוא 1.5 מיליארד שקל, המשקף תשואה של 7.5%; מחיר עבור סביונים, שנחשב לקניון בירידה וסובל מתחרות עזה, יעמוד על כ-180 מיליון שקל

גולן חזני 06:5815.03.09

עופר נכסים שבשליטת יולי עופר במגעים עם אפריקה ישראל לרכישת אחזקותיה בקניון רמת אביב וקניון סביונים ביהוד. השווי המדובר לקניון רמת אביב הוא 1.5 מיליארד שקל, המשקף תשואה של 7.5% לקניון. המגעים עם דוד עזריאלי בעבר היו סביב 6% תשואה לקניון. המחיר עבור קניון סביונים, שנחשב

לקניון בירידה וסובל מתחרות עזה, יעמוד על כ־180 מיליון שקל. על פי ההערכות העסקה צפויה להיחתם בחודש הקרוב.

 

תשואה היא נגזרת של מחירי השכירויות אותם משלמים העסקים הנמצאים בקניון. תשואה של 7.5% על מחיר של 1.5 מיליארד שקל, מהווה הכנסה משכירויות של 112.5 מיליון שקל בשנה.

 

עבור אפריקה ישראל מדובר בהזדמנות מחודשת לאחר שהחברה כבר נואשה כמעט מלמכור את הקניון לאחר שקיבלה הצעות נמוכות יחסית. החברה עמדה לשעבד את מניותיה לבנק לאומי תמורת קו אשראי של 400 מיליון שקל אולם בשל ההצעה מעכבת כעת אפריקה את חתימת ההסכם עם הבנק.

 

אם תיחתם העיסקה, היא תיעשה באמצעות חברת מליסרון הבורסאית שבשליטת עופר נכסים. אפריקה ישראל מחזיקה ב־73% מקניון רמת אביב והיתר מוחזקים על ידי מגדל. ל"כלכליסט" נודע כי ליאורה עופר, יו"ר מליסרון ובתו של יולי, מעוניינת להעצים בשנה הקרובה את החברה ולעבות את ליבת העסקים שלה. מליסרון רשמה רווח של 107 מיליון שקל בינואר עד ספטמבר 2008. העסקה נרקמה עם אבי לוי, מנכ"ל עופר נכסים.

 

תגובת מליסרון: "החברה בוחנת כל העת הזדמנויות עסקיות בליבת העסקים שלה". מאפריקה ישראל נמסר: "בהיותה חברת השקעות יזמית, מקבלת אפריקה מעת לעת פניות לרכישת נכסיה בארץ ובעולם. אם וכאשר יהיה על מה לדווח החברה תדווח כנדרש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x