שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אפריקה ישראל: אזהרת רווח של 2.7 מיליארד שקל ברבעון הרביעי

הסיבה העיקרית לאזהרה: הערכת השווי לבניין בניו יורק, החותכת את שווי הבניין ביותר מ-300 מיליון דולר

סיון איזסקו 08:4309.03.09

אפריקה ישראל מדווחת על אזהרת רווח: צופה כי תסיים את הרבעון הרביעי של השנה בהפסד של כ-2.7 מיליארד שקל - הפסד שיקוזז בחלקו על ידי הכנסות משינוי שערי חליפין במט"ח.

 

עיקר הסיבה להפסד, לפי הודעת אפריקה, היא הערכת שווי שהתקבלה בחברה לבניין בניו יורק, שהיה רשום בספרי

החברה לפי שווי של כ-671 מיליון דולר נכון לסוף ספטמבר 2008. הערכת השווי שהתקבלה לאותו בניין עומדת על 315 מיליון דולר.

 

הצרות של אפריקה לא מוגבלות רק לניו יורק: החברה דיווחה כי בשנה החולפת רשמה ירידות ערך בנדל"ן מסביב לעולם בהיקף של 1.3 מיליארד שקל.

 

ההפסד מושפע כאמור בעיקר מירידת שווי של בניין הניו יורק טיימס אותו רכשה אפריקה ישראל באפריל 2007, 3 חודשים לפני פרוץ משבר הסאב פריים. אפריקה השקיעה ברכישה ושיפוץ הנכס כ-700 מיליון דולר, מתוכם 81 מיליון דולר הון עצמי ו-140 מיליון דולר ערבויות לבנקים המממנים.

 

כעת ביצעה החברה בפעם הראשונה מאז רכישתו, הערכת שווי לנכס. הערכת השווי מצביעה על שווי של 315 מיליון דולר בשביל הנכס במצבו הנוכחי ומצביע על שווי של 500 מיליון דולר לכשהנכס יהיה מושכר במלואו. לאור הערכת השמאים אפריקה צפויה לרשום ירידת שווי בגין נכס זה בהיקף של 380 מיליון דולר. אפריקה דיווחה כי האישור לאכלוס הבניין המשופץ צפוי להתקבל בימים הקרובים וכי עד כה יש הסכמים להשכרה של 18.1% בלבד מהשטחים בנכס.

  

בחברה מנהלים בימים אלו מו"מ להסדר החובות בגין הנכס לגופים המממנים. אחת האפשרויות העולות בשלב הזה היא כי הבנקים יוותרו על חלק מהחוב ובתמורה הקרן האסייתית שמנהלת עם אפריקה מו"מ לכניסה לשותפות בבעלות בנכס תזרים הון נוסף. אפריקה דיווחה כי המו"מ הוא להשקעה של 49 מיליון דולר בגין 49% מהזכויות והחובות בפרויקט.

  

בנוסף, אפריקה מעריכה כי "לאור הצטברות נתונים המצביעים על קיומן של ירידות נוספות בשווי נכסיה של החברה ברחבי העולם ותוצאות הפעילות (כולל מימון)" היא צפויה לרשום בדו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי של שנת 2008 הפסד נוסף, בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקל, כך שבסה"כ ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות של אפריקה ישראל צפוי להסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x