$
שווקי חו"ל

אקזיט עצוב לינקי מרגלית: אלדין נמכרת לוקטור תמורת 160 מיליון דולר בלבד

עשרים וארבע שנים לאחר שהקים את אלדין – מסכים מרגלית למכור את חברת פתרונות האבטחה לקרן וקטור

תומר קורנפלד 14:0712.01.09
אקזיט עצוב להייטק הישראלי ולינקי מרגלית. עשרים וארבע שנים לאחר שהקים את אלדין ולאחר חצי שנה של מאבק שליטה, הסכים מרגלית למכור את החברה שהקים לקרן וקטור קפיטל תמורת 160 מיליון דולר שהם 11.5 דולר למניה – מחיר הנמוך מההצעה הראשונית שהוגשה על ידי וקטור לרכישת החברה תמורת
180 מיליון דולר שהם 13 דולר למניה.

 

מחיר הרכישה גבוה ב-20% מעל מחיר המניה, שנסחרת ב-9.6 דולר. השלמת העסקה כפופה לתנאים רגולטוריים ואישור בעלי המניות של אלדין - וצפויה להיות מושלמת תוך 2-3 חודשים.

 

לאחר הרכישה תהפוך אלדין לחברה פרטית ומניותיה ימחקו מהמסחר. וקטור צפויה למזג את פעילותה של אלדין עם חברת SafeNet שנרכשה על ידי וקטור בשנת 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

 

תהליך ההשתלטות על אלדין לא היה פשוט ונמשך כחצי שנה ובמהלכו רשמו היחסים בין אלדין ווקטור עליות ומורדות. המשבר בשווקי העולם וצניחה מניית אלדין – הוריד את מחיר העסקה הסופי אל מתחת להצעה הראשונית שהציעה וקטור לאלדין. בחודש אוגוסט החלה וקטור את תהליך ההשתלטות על אלדין שבמסגרתו רכשה 9% ממניות החברה תמורת כ-12 מיליון דולר. ימים ספורים לאחר מכן, הגישה וקטור מכתב לדירקטוריון אלדין לרכוש את החברה במחיר של 13 דולר למניה המשקף לחברה שווי של 180 מיליון דולר. דירקטוריון אלדין בראשות ינקי מרגלית – דחה את ההצעה ופתח בקרב הגנה על החברה שייסד לפני 24 שנים ובמסגרתו ניסה לגבש גרעין שליטה בחברה.

 

במקביל, וקטור המשיכה להגדיל את האחזקות שלה בחברה עד ל-14% ודרשה מאלדין לכנס אספה כללית ובמסגרתה ביקשה לשנות את הרכב הדירקטוריון. בהמשך, הבינו הצדדים כי עדיף להם למצוא פתרון שיספק את שניהם והחליטו על הפסקת אש שבמסגרתו תבצע וקטור בדיקת נאותות לחברה והתחייבה שלא לרכוש מניות בשוק. לאחר מכן הסכימה וקטור אף להעלות את הצעתה ל-14.5 דולר למניה המשקף לאלדין שווי של 200 מיליון דולר. אולם, בדיקת הנאותות והמשבר בשווקים טרפו את הקלפים וגרמו לוקטור לסגת מההצעה המקורית. דיוויד פישמן מנכ"ל בכיר בקרן אמר לכלכליסט: "הקרן לא תגיש הצעה גבוהה יותר, עקב מצב השווקים בעולם. הצעת הרכש המתוקנת הוגשה לפני התמוטטות השווקים".

 

חברת פתרונות האבטחה אלדין הפכה ליעד להשתלטות על ידי קרן וקטור קפיטל שמקום מושבה בסן פרנסיסקו ומנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד דולר – זאת בשל פעילות ה-DRM של אלדין שבו מספקת אלדין פתרונות עבור יצרניות תוכנה כנגד העתקות לא חוקיות של תוכנה. לאחר הרכישה, מתכננת וקטור למזג את פעילות ה-DRM של אלדין לתוך חברת SafeNet מתחרתה הגדולה של אלדין שנרכשה על ידי וקטור במהלך 2007 תמורת 634 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x