שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

היום שאחרי הפרסומים על מכירת החיסול של פריזמה: גם העובדים מבולבלים

עובדי פריזמה, החוששים מפיטורים, לא יודעים מה לענות ללקוחות המודאגים מהפרסומים בתקשורת. לובש עדיין אופטימי. אמר לעובדים: "השקענו הרבה מדי מכדי לסגת עכשיו"

הדר רז 07:1522.12.08

אל מוקד שירות הלקוחות של פריזמה הגיעו אתמול טלפונים מודאגים של לקוחות בית ההשקעות. כותרות העיתונים בישרו על המשא ומתן עם בית ההשקעות פסגות לרכישת קופות הגמל של פריזמה, ועל השיחות עם בית ההשקעות מיטב על מיזוג אפשרי של יתר הפעילויות. הלקוחות ביקשו לדעת מה קורה עם כספם. "עדיין לא נתנו לנו הנחיות", השיב אחד מנציגי השירות. "כרגע אני ניזון מהתקשורת בדיוק כמוך".

 

רון לובש רון לובש צילום: גלעד קוולרציק

כמה שעות לאחר מכן, הלקוחות כבר קיבלו תגובה שונה. "בינתיים מדובר רק בשמועות, ולכן אין צורך לדאוג. אם העסקה תיסגר, מובן שגם הלקוחות יעברו לניהול החדש", אמר הנציג.

 

אלא שבצד המסר המרגיע, גם עובדי פריזמה עסקו במהלך סוף השבוע בעיקר בספקולציות ובהפגת המתח. נותר להם רק לקוות שהרכישה לא תביא לגל של מפוטרים. יובל גביש, מנכ"ל פריזמה, שלח להם אתמול אימייל בהתייחסו לפרסומים: "כפי שהודענו בעבר, פריזמה בחנה, בוחנת ותבחן מיזוגים ורכישות כתשובה אסטרטגית לתנאי השוק המשתנים". עובדי החברה סיפרו כי האימייל רק בלבל אותם יותר. בטקס הדלקת נרות שנערך מאוחר יותר אמר היו"ר רון לובש: "מרקסטון רוצה להמשיך ולמלא תפקיד נכבד בשוק ההון הישראלי. השקענו הרבה מכדי לסגת עכשיו".

מהצד השני היו גם לקוחות פריזמה. אלו עוד לא התרגלו לכך שקופות הגמל וקרנות הנאמנות שלהם עברו מניהול של בנק הפועלים לפריזמה, וייאלצו להתרגל למנהלי השקעות חדשים. חוסר הוודאות בעקבות המצב בשווקים רק מוסיף לדאגותיהם של לקוחות פריזמה.

 

"המצב אינו יכול להיות יותר גרוע ללקוחות פריזמה", הרגיע אתמול בכיר בשוק. "אנחנו לא עוסקים פה בקמעונאות פשוטה. אנחנו עוסקים במוצר שכרוך בהמון אמון, שיש לו משקל ביחסים שבין הלקוח למנהל הכסף שלו. ברור שכשארגון מנהל משא ומתן מתמשך על מכירת הנכסים, אין לו אנרגיות לטפל בבעיות ולתת את המוצר והשירות הנכון ללקוחות. כשהעובדים מתבשרים דרך העיתון שהם מפוטרים, ברור שהם לא עושים את עבודתם נאמנה. ברור שהארגון הגיע אל סוף דרכו".

 

נקודת האור של הבנקים

ההתנהלות של פריזמה הזכירה אתמול לבכיר במערכת הבנקאית משחק כדורסל. "מכדררים את הלקוחות מבית השקעות א' לבית השקעות ב'. המציאות הזו מדגישה את הצורך של כל לקוח לקבל החלטות ולקחת אחריות על הנכסים שלו. מבחינת הבנקים, זו הזדמנות להכניס את נושא הייעוץ הפנסיוני. הבנקים יכולים לבנות ללקוח תיק לפי פרופיל אישי, ולא לפי הפרופיל שקבע בית השקעות א', ב' או ג', שבמקרה מנהל את כספו".

 

כך או כך, השלמת העסקה עלולה להימשך עוד זמן רב, אם בכלל. בכל מקרה, בשוק ההון גמרו אומר כי לפריזמה אין דרך חזרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x