שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פימי קונה מגרינסטון גם את המחצית השניה של אינרום ב-105 מיליון שקל

פימי קנתה אשתקד מחצית מהמניות ב-144 מיליון שקל. אינרום מחזיקה באיטונג, נירלט ומרצפות אלוני

עומרי כהן 11:2926.11.08
חברת אמיליה פיתוח נסוגה ומכוונתה לרכוש את אחזקות גרינסטון (50%) בחברת אינרום תעשיות (לשעבר אורלייט), ופתחה את הדלת להשתלטות קרן ההשקעות פימי בניהולו של ישי דוידי על אינרום בהנחה של 39 מיליון שקל.

 

אמליה פיתוח דיווחה היום על התבטלותו של ההסכם לרכישת 50% ממניות
אינרום, שבידי גרינסטון, תמורת 144 מיליון שקל , וזאת לאחר ש"תמה התקופה שנקבעה בהסכם להתקיימות כל התנאים המתלים להשלמתו ומבלי שנתקיימו כל התנאים האלה".

 

במקביל, דיווחה פימי כי סיכמה על רכישת את המחצית השניה (50%) של מניות אינרום מידי גרינסטון, תמורת 105 מיליון שקל. פימי, שרכשה בדצמבר אשתקד מגרינסטון מחצית ממניות אינרום ב-144 מיליון שקל, תחזיק כעת ב-100% מאינרום.

 

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, ציין כי ההשקעה בחברה בעיצומו של המשבר נובעת מאמון רב שפימי רוכשת להנהלת החברה בראשות אלדד בן משה, כמו גם בפוטנציאל הרב הטמון בחברות בקבוצה. "למרות שאנו סבורים שהמשבר עדיין בעיצומו, פימי מתכוונת להמשיך במדיניות ההשקעה בחברות. לפימי כסף זמין להשקעות חדשות של כמיליארד דולר, והיא מתכוונת להמשיך ולהוביל את שוק קרנות ההשקעה הפרטיות בישראל", ציין דוידי.

 

אינרום מחזיקה בקבוצת מוצרי הבנייה איטונג, הכוללת גם את פעילותן של חברת הצבעים נירלט ויצרנית המרצפות אלוני. באחרונה השקיעה אינרום 25.7 מיליון שקל במחיקת מניות איטונג מהמסחר בבורסה ועוד 8.5 מיליון שקל במחיקת נירלט מהמסחר באחד העם.

 

גרינסטון, שבשליטת חברת לידר מקבוצת שרם פודים, סיכמה בקיץ על מכירת מניותיה (50%) בגרינסון לאמיליה פיתוח שבשליטת עודד פלר (83%) תמורת 162 מיליון שקל, אלא שבעקבות המצב הקשה בשווקים היא הסכימה לבקשת אמיליה להפחתה של 18 מיליון שקל במחיר העסקה. החרפת המשבר בשווקים הביא כנראה את גרינסטון להסכמה על הפחתה נוספת של המחיר עבור פימי, כדי להשלים את העסקה.

 

את המחצית הראשונה של 2008 סיימה אינרום עם הכנסות של 248.7 מיליון שקל ועם הפסד נקי של 10.1 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות שלה. סך הנכסים שלה הסתכם בסוף יוני ב-581.3 מיליון שקל ומולם נרשמו התחייבויות בהיקף כולל של 345.6 מיליון שקל.

 

לאחר מכירת אינרום, היא גרינסטון תישאר עם פעילותה בתחום משאבי הסביבה והאנרגיה, שמרוכזת בידי החברה הבת אי.אי.אר (20.5%). אי.אי.אר עוסקת בסילוק ומחזור פסולת מוצקה באמצעות טכנולוגיית התכה והפיכת המרכיבים האורגניים לגז.

 

אמיליה פיתוח שבשליטת (78%) עודד פלר עוסקת גם היא בתחומי התעשייה באמצעות אחזקות בחברות בנות. בין השאר, מחזיקה אמיליה ב-45% מיצרנית חומרי הניקוי והדטרגנטים זוהר דליה, שבקיבוץ דליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x