$
בורסת ת"א

בלעדי: ינקי מרגלית מעבה את גרעין השליטה באלדין

בעל השליטה נלחם בניסיון ההשתלטות של קרן וקטור: ל"כלכליסט" נודע כי מרגלית מגבש קבוצת משקיעים שתרכוש 15% ממניות החברה ותצטרף לגרעין השליטה שבראשותו. שלמה נחמה, מורי ארקין, קרן מרקסטון וקרן פורטיסימו כבר קיבלו הצעות

גולן חזני 07:0522.09.08

ינקי מרגלית יוצא למלחמה בקרן וקטור על השליטה באלדין, החברה שהקים עם אחיו לפני 23 שנה. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים פנה מרגלית לכמה גופים ישראליים בניסיון לגבש קבוצה שתרכוש דרך המסחר בבורסה ומחוץ לו מניות של החברה. ינקי מרגלית, המחזיק עם אחיו דני ב-18.8% מהחברה, מבקש שהקבוצה תגיע לאחזקה של 15% מהמניות, ואז היא תצורף לגרעין השליטה.

 

המהלך בעיצומו

ל"כלכליסט" נודע כי בין הגופים שאליהם פנה מרגלית נמצאות קרן מרקסטון שבניהולו של רון לובש, קרן פורטיסימו שבניהולו של יובל כהן והקרן שבניהולו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה. כמו כן פנה מרגלית גם לאיש העסקים מורי ארקין.

 

ככל הידוע, בשלב זה קבוצת המשקיעים טרם התגבשה במלואה, וטרם נרכשו מניות אלדין, אך המהלך נמצא בעיצומו. דובר אלדין סירב להגיב על הדברים.

 

מאבק השליטה על חברת אלדין עלה מדרגה בחודש שעבר. וקטור, שהחזיקה אז בכ-10% ממניות החברה, הגישה לדירקטוריון אלדין הצעת רכש לפי מחיר של 13 דולר למניה, המשקף לחברה שווי של 194 מיליון דולר. כמו כן, באותה הצעת רכש הציעה וקטור אופציה נוספת לפיה היא תרכוש רק את חטיבת ה-DRM (ניהול זכויות דיגיטליות) של אלדין תמורת סכום שינוע בין 125 מיליון דולר ל-135 מיליון דולר.

 

תחום זה, הכולל מוצרים לרישוי והעברה מורשית של תוכנות, הוא תחום הפעילות הוותיק של אלדין, ונחשב למייצר המזומנים העיקרי של החברה.

 

כמו כן, מהודעה שהעבירה אלדין בסוף אוגוסט עולה כי האופציה לרכישת חטיבת ה־DRM על ידי וקטור תכלול מהלך של עסקה סיבובית במסגרתה תרכוש אלדין בחזרה את מניותיה שבידי וקטור וכן את עסקי אימות המשתמשים של מתחרתה SafeNet, שנרכשה על ידי וקטור לפני כמה חודשים.

 

מרגלית. יצטרך לשכנע את בעלי המניות מרגלית. יצטרך לשכנע את בעלי המניות צילום: אוראל כהן

 

SafeNet נחשבת למתחרה ישירה של אלדין בשני תחומי פעילותה - גם בתחום ה־DRM וגם בתחום הפתרונות לאימות משתמשים. דירקטוריון החברה סירב לשתי ההצעות.

 

רשימה רלבנטית

בעוד וקטור המשיכה לרכוש מניות של החברה, ולהגדיל את אחזקותיה ל־14%, עלתה מניית החברה במסחר בנאסד"ק, ואף עברה את מחיר הצעת הרכש. ככל הנראה, בימים הקרובים תפנה וקטור לבית המשפט בדרישה לחייב את אלדין להעביר לה את רשימת בעלי המניות המעודכנת של החברה.

 

וקטור טוענת כי הרשימה שאלדין העבירה לה בעבר איננה רלבנטית, מה שלטענתה מעניק לאלדין יתרון במאבק מולה.

קרן וקטור היא קרן אמריקאית המתמחה בהשקעות בחברות טכנולוגיה, שנסחרות להערכתה במחיר שוק הנמוך משוויין האמיתי.

 

על פי רוב, הקרן רוכשת את חברות ציבוריות והופכת אותן לפרטיות. ראשי הקרן יושבים בסן פרנסיסקו, והיא מנהלת היום נכסים בהיקף של יותר מ־2 מיליארד דולר.

 

ב־23 באוקטובר, בעקבות דרישתה של וקטור, תיערך אסיפת בעלי המניות של אלדין. באסיפה זו יידרשו בעלי המניות להכריע האם להיעתר לדרישתה של קרן וקטור למנות שלושה דירקטורים מטעמה, או שמא לצדד בבקשתם של בעלי השליטה בחברה, האחים מרגלית, ולסרב למינוי המבוקש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x