$
שווקי חו"ל

מרדית וויטני: קריסת ליהמן ברדרס תביא להמשך מחיקות עתק

סבורה כי ההשפעה המיידית של פשיטת הרגל של ליהמן היא הרחבה דרמטית של משבר האשראי ושיערוך שלילי לנכסי שאר השחקנים שנשארו בזירה

ענת ציפקין 12:3015.09.08
נביאת הזעם של וול סטריט: פשיטת הרגל של ליהמן ברדרס תרחיב במיידי את השפעות משבר האשראי, ותגרור שיערוך שלילי לנכסי שער השחקנים שנשארו בזירה

 

האנליסטית מרדית וויטני, שחזתה בשנה שעברה את המשבר בסיטי בנק, ממשיכה לספק עוד תחזיות פסימיות , בעקבות פשיטת הרגל של ליהמן ברדרס ורכישת בנק ההשקעות מריל לינץ' על ידי בנק אוף אמריקה.

  

לדברי אנליסטית בית ההשקעות אופנהיימר האמריקאי, "לאחר מאמצים רבים שלא נשאו פרי להציל את ליהמן ברדרס, ייאלץ בנק ההשקעות למכור את מרבית בסיס נכסיו, המסתכמים בכ-600 מיליארד דולר". וויטני סבורה כי ההשפעה המיידית של פשיטת הרגל של ליהמן היא הרחבה דרמטית של משבר האשראי ושיערוך שלילי לנכסי שאר השחקנים שנשארו בזירה".

 

הסיבה העיקרית היא היקפה של פשיטת הרגל, שלא נראתה בוול סטריט בעבר. מכירת נכסים בהיקף כה גדול תחייב ברוקרים אחרים בוול סטריט לשערך כלפי מטה את ערך נכסיהם בהתאם, ותיצור לחץ על כל היחסים הפיננסיים. וויטני מוסיפה כי תהליך המכירה של הנכסים יהיה מהיר, וכי התנודתיות בשוק והיקפו של לחץ המחירים כלפי מטה יהיו דרמטיים.

 

בהקשר בנק אוף אמריקה, הקונה את מריל לינץ' תמורת כ-44 מיליארד דולר (29 דולר למניה) , מסבירה וויטני כי בית ההשקעות אופנהיימר נותן למריל לינץ' הערכת שווי של 27 - 35 דולר למניה. הפער בין תג המחיר שנתן בנק אוף אמריקה, ושווי המניה על פי אופנהיימר, נובע לדעתה מדיסקאונט המתמחר את הנכסים בסיכון של מריל לינץ' שעדיין נמצאים במאזן שלו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x