$
בורסת ת"א

בעל השליטה בג'ולקס נחקר בחשד לקבלת דבר במרמה והפרת אמונים

ברשות ניירות ערך חושדים כי קריסטל משך מיליוני שקלים מג'ולקס, ללא קשר לפעילות העסקית של החברה ולטובת התחייבויות אישיות שלו

אביעד גליקמן 21:4507.07.08

בעל השליטה בחברה הבורסאית ג'ולקס שוקי הון, רונן קריסטל, נחקר היום במשך כמה שעות על ידי חוקרי רשות ניירות ערך. זאת בחשד לעבירות של דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. קריסטל הובא בפני בית משפט השלום ששיחרר אותו בערבות בתנאים מגבילים.

 

לפני

כמה ימים פורסם ב"כלכליסט" שהנהלת ג'ולקס גילתה כי קריסטל, שרק לפני חודשיים רכש את השליטה בחברה, משך ממנה 4.25 מיליון שקל ללא היתר, וכן שיעבד נכסים של החברה בהיקף 4.16 מיליון שקל לטובת פעילות פרטית שבבעלותו. לפי הנהלת החברה, קריסטל גם עשה שימוש בנכסיה בהיקף של יותר מ-8 מיליון שקל ללא אישור.

 

מהחקירה עולה כי בנובמבר 2007 פרסמה ג'ולקס דו"ח הקצאה ולפיו קריסטל יעביר לה את אחזקותיו בחברה פרטית שבבעלותו, טרבט השקעות וייזום. זאת, בתמורה לשני שלישים ממניות ג'ולקס, המקנות לו את השליטה בה.

 

החברה התנתה את הקניית השליטה בשני תנאים: אישור רואה החשבון של טרבט כי לחברה יש הון עצמי מינימלי  של 22 מיליון שקל; והשלמת העסקה שבה תרכוש טרבט את פלאזה בנהריה מחברת מול הים התיכון. המהלך הושלם במאי 2008, אז נהפך קריסטל לבעל השליטה בג'ולקס.

 

לטענת רשות ניירות ערך, קריסטל משך מיליוני שקלים מג'ולקס באמצעות חשבונות טרבט, ללא קשר לפעילות העסקית של החברה ולטובת התחייבויות אישיות שלו.

 

ממצאי החקירה העלו כי בסמוך לכניסתו של קריסטל לג'ולקס הוא משך כספים מחשבונות החברה בתדירות גבוהה ובסכומים גבוהים. ממצאי החקירה מעלים חשד כי באותה עת היה קריסטל שרוי במצוקה כלכלית.

 

ברשות טוענים כי משיכות כספים אלו והעמדת הערבויות לא דווחו לציבור המשקיעים ולא אושרו בדירקטוריון החברה כעסקה חריגה עם בעל השליטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x