$
בורסת ת"א

אורי שני עוזב את ארקדי גאידמק

מספר חודשים לאחר שמונה לתפקיד, הודיע היום אורי שני כי הוא עוזב את תפקידו בקבוצת החברות של המיליארדר ארקדי גאידמק. שני עזב בשביל התפקיד את קבוצת אריסון, והפסיד כתוצאה מכך את מימוש האופציות שניתנו לו, בשווי עשרות מיליוני שקלים

יריב טיקולסקר וישראל הס 16:4302.07.08

הודעה לאקונית נשלחה למערכות כלי התקשורת בדבר העזיבה הדרמתית. "היום אחר הצהריים סוכם בין אורי שני לארקדי גאידמק על הפסקת פעילותו של אורי שני בקבוצת החברות של מר ארקדי גאידמק".

  

זה כל מה שנכתב על אחת ההתפטרויות המשמעותיות ביותר בסביבתו של גאידמק, בתקופה בה יש שמועות על קשיי נזילות ובשנת בחירות לרשויות המקומיות, שם הוא מתכנן להפוך לגורם מרכזי.

 

אורי שני עזב את אחד התפקידים הנחשקים ביותר במשק בשביל לשמש מנהל קבוצת האחזקות של גאידמק. שני ניהל לפני כן את חברת הבנייה שיכון ובינוי מקבוצת אריסון שבשליטת שרי אריסון. עם עזיבתו את התפקיד אצל אריסון, ויתר למעשה על מימוש האופציות שניתנו לו בשיכון ובינוי בשווי עשרות מיליוני שקלים.

 

לא ברור האם עזיבה זו קשורה לשמועות אודות בעיות הנזילות של גאידמק, או אולי למאבקים שלו מול רשויות החוק ומערכת המשפט, שם הוא טוען כי מנהלים נגדו קרב אישי ללא סיבה.

 

עזיבה זו באה לאחר שתי התפטרויות נוספות מהתקופה האחרונה בקבוצה: יו"ר חברת הבנייה אוסיף שלמה רוטמן ויועצו הכלכלי גידי מרינובסקי, שניהם עזבו את תפקידם לאחרונה.

 

רקע

 

בסוף חודש דצמבר 2007 עבר אורי שני לתפקיד מנהל-העל של עסקי גאידמאק בארץ ובעולם עם דגש על עסקיו של גאידמאק בחו"ל. בין נכסיו בארץ נמנים גם חברת הנדל"ן אוסיף, בית החולים ביקור חולים, חברת וילי פוד וקבוצת בית"ר ירושלים. התכנון היה שלכל חברה יהיה מנהל משלה, ואורי שני היה אמור לרכז את ניהול כל הקבוצה. 

 

אורי שני הגיע לגאידמק לאחר שכבר הספיק לכהן כראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ולאחר מכן ניהל שני את חברת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון השקעות, תפקיד בו החזיק למעלה מ-5 שנים. נסיונו של שני במשרד ראש הממשלה וקשריו הפוליטיים, כמו גם נסיונו העסקי העשיר, היו אמורים לשמש את גאידמאק בפעילותו הכלכלית והפוליטית הענפה בישראל.

 

לאחרונה סיפר גאידמק על בעיות כספיות שנוצרו כתוצאה מהחקירות המתנהלות נגדו בחשד להלבנת הון, ולטענתו - נותר בבעלותו רק אחוז אחד מסך כל ההון שצבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x