$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

גם סונול נכנסת לתחום המינימרקטים: רוכשת 7 מסניפי רשת סיטי מרקט

אחרי שבשבוע שעבר השלימה פז את רכישת רשת סופר יודה, חברת הדלק סונול חתמה על הסכם עם ליאור קמחזי, בעל סיטי מרקט, תמורת 30 מיליון שקל

נורית קדוש 19:2217.03.21

חברות הדלק ממשיכות להתעניין במינימרקטים השכונתיים. שבוע אחרי שהשלימה פז את רכישת סופר יודה, גם סונול נערכת להכנס למרכזי הערים.

 

 

 

לכלכליסט נודע כי סונול חתמה על הסכם לרכישת 7 סניפים מרשת סיטי מרקט של ליאור קמחזי תמורת 30 מיליון שקל. הסניפים בתל אביב וברמת גן משתרעים על שטח של 200-150 מ"ר בממוצע וממוקמים בצירי תנועה מרכזיים.

 

מימין: ליאור קמחזי בעל רשת סיטי מרקט וניר גלילי מנכ"ל סונול מימין: ליאור קמחזי בעל רשת סיטי מרקט וניר גלילי מנכ"ל סונול צילום: אבי לוי

 

קמחזי (36) ייסד את סיטי מרקט לפני כעשור בסניף ראשון ברחוב דיזינגוף בתל אביב וכיום מחזיק ב-10 סניפים. הרשת מעסיקה כ-60 אשר צפויים להמשיך לעבוד ברשת תחת סונול. את 2020 סיכמה סיטי מרקט עם מחזור מכירות של כ- 60 מיליון שקל. במהלך השנה החולפת, שהתאפיינה בשהייה מוגברת בבתים, ביססה הרשת צבר לקוחות יציב ונאמן המתגורר או עובד בקרבת הסניפים.

 

סונול, החברה השנייה בגודלה בארץ במספר תחנות הדלק בשליטת דודי ויסמן, מפעילה כ-240 תחנות דלק. חנויות סיטי מרקט מצטרפות לסניפי רשת הסופרמרקט Sogood+, שהוקמה על ידי סונול לפני כשנתיים וכבר מונה 12 סניפים מראש פינה עד קרית גת. סניפי הרשת ממוקמים במתחמי התדלוק של סונול, על צירי תנועה ראשיים. בנוסף, לסונול כ-200 חנויות Sogood בפריסה ארצית.

 

העסקה הנוכחית של סונול היא כניסה ראשונה למרכזי הערים, תוך הפעלת חנות מזון במנותק מתחנת דלק. ויסמן היה עד לפני 5 שנים בעל השליטה באלון רבוע כחול והוא בעל  נסיון רב בתחום קמעונאות המזון וחנויות הנוחות, שמהוות מרכז רווח במתחמי התדלוק. על רקע זה, ניתן להעריך כי מדובר בצעד ראשון והחברה תפעל להרחבתו. 

 

 

סניף של סיטי מרקט סניף של סיטי מרקט צילום: אבישי פינקלשטיין

 

"הרגלי הקניה בערים עוברים בשנים האחרונות שינוי מהותי. צרכנים מחפשים זמינות ונגישות והסופרמרקטים העירוניים מספקים חוויה מהירה וטובה". מסר ניר גלילי, מנכ"ל סונול, והוסיף: "סונול רואה בתחום פוטנציאל צמיחה גדול. אנו מעריכים כי שוק זה ימשיך להתפתח ומתכוונים להיות שחקן מרכזי בו".

  

קמחזי מסר: "אני מודה לסונול על הבאת האמון ושמח שהרשת שהקמתי תמשיך להתפתח ולצמוח תחת מותג חזק ואנשים טובים כמו סונול. העסקה בעת הנוכחית בה ענף המזון ובפרט תחום המרכולים השכונתיים נמצא בעלייה מהווה הזדמנות גדולה. אני מתכנן להמשיך ברשת חדשה שתגיע למרכזים השכונתיים בכל הארץ. רשת בעלת סניפים גדולים יותר אשר תביא בשורה של מחירים אטרקטיביים לצרכן".

 

קמחזי לווה בעסקה על ידי עורכי הדין אלון פלס ושי מורלי ממשרד פרגן פלס ושות'.

 

 

x