$
פרסום ושיווק

רוכבת על הקורונה: HOT מייקרת את ערוצי הספורט ושירות ה־VOD

ה־VOD יתייקר ב־5 שקלים ומחירו יעמוד על 40 שקל בחודש; חבילת הספורט של צ'רלטון תתייקר ב־8 שקלים ומחירה יעמוד על 82 שקל בחודש. כמו כן, מחיר רכישה של ערוץ יחיד יעלה ב־6 שקלים ויעמוד על 61 שקל בחודש

אביאור אבו 08:0524.02.21

חברת הכבלים HOT הודיעה אתמול ללקוחותיה כי היא מעלה את מחיר שירות ה־VOD ומחיר חבילות הספורט החל מחודש מרץ. שירות ה־VOD, שמחירו עודכן בפעם האחרונה בתחילת 2017, יתייקר ב־5 שקלים ויעמוד על 40 שקל בחודש. חבילת הספורט של צ'רלטון (ספורט 1-4) תתייקר ב־8 שקלים ותעמוד על 82 שקל בחודש, ומחיר רכישה של ערוץ יחיד יתייקר ב־6 שקלים ויעמוד על 61 שקל בחודש.

 

העדכון האחרון בעלות החבילה של צ'רלטון היה בנובמבר 2019, אז העלתה HOT את המחיר ב־7 שקלים. ב־yes חבילת ערוצי צ’רלטון תעלה 75 שקל, ובסלקום 67 שקל.

 

המחיר של גישה לספריית ה־VOD של HOT מהווה עלות נוספת מעבר לחבילת הבסיס של החברה, שמחירה כ־180 שקל בחודש. כך, העלות הכוללת ללקוח הטלוויזיה של HOT היא 220 שקל, בשעה שב־yes חבילת בסיס ושירות ה־VOD יעלו ללקוח 200 שקל. בפרטנר וסלקום המחירים נעים בין 70־100 שקל בחודש כולל VOD. מחיר התוכנית הבסיסית של נטפליקס עומד על 32.9 שקל בחודש.

 

הפרמייר ליג. ב־HOT אומרים שעליית מחירי זכויות שידורי הספורט היא כשל שוק הפרמייר ליג. ב־HOT אומרים שעליית מחירי זכויות שידורי הספורט היא כשל שוק צילום: גטי אימג'ס

 

ב־HOT וב־yes המחיר החודשי של VOD לא כולל את תוכני קשת ורשת הפופולריים, ועבורם יידרש הצופה לשלם בנפרד. חבילה חודשית של קשת או רשת ב־HOT עולה 20 שקל, ועלות פרק בודד עומדת על 7 שקלים בשתי החברות. כמו כן גובות הפלטפורמות גם עבור צפייה בסרטים.

 

עליית מחירי ערוצי הספורט של HOT מגיעה על רקע ירידה חדה במנויי הספורט בתקופת הקורונה, שבה בוטלו רוב אירועי הספורט בעולם. HOT מנהלת בשנים האחרונות מאבק נגד ההתייקרות של זכויות שידורי הספורט והחובות הרגולטוריות החלות עליה בתחום. לטענתה, 60% מעלויות התוכן שלה מוקצים לספורט, והוצאותיה בתחום גדלו בכ־200 מיליון שקל בארבע השנים האחרונות.

 

עליית המחירים בצ'רלטון אינה הבשורה המרה היחידה עבור חובבי הספורט. לאחרונה ביקשה HOT ממועצת הכבלים והלוויין להפוך את ערוץ ONE2, בו משודרת ללא עלות הליגה האיטלקית, לערוץ בתשלום. על פי הערכות בענף, HOT תבקש לגבות כ־20 שקל בחודש עבור הערוץ. השירות היחיד שגובה היום עבור ערוצי ONE הוא STING-TV של yes, כ־9 שקלים בחודש.

 

מ־HOT נמסר בתגובה: "בשנה האחרונה העשרנו את התוכן בשירות ה־VOD והוספנו אלפי תכנים, תוך שהמשכנו להשקיע בהפקות מקור. העלייה החדה בעלויות זכויות הספורט היא כשל שוק שעליו HOT מתריעה לאורך שנים".

x