$
פרסום ושיווק

פוקס וקרסו משקיעות ביצרנית כסאות בטיחות לרכב

שתי החברות ישקיעו 6 מיליון דולר בחברת בייביארק הישראלית, לפי שווי של 12 מיליון דולר אחרי הכסף ובתמורה ל-50% ממניות החברה. הכסאות של המותג יושקו בתחילת 2022. מבחינת פוקס מדובר בפעילות סינרגטית לחברה, המחזיקה גם 50% מרשת מוצרי התינוקות שילב

אורנה יפת 20:1821.02.21
קבוצת פוקס, חברת קרסו מוטורס ומשקיעים פרטיים ישקיעו 6 מיליון דולר בחברת בייביארק, מפתחת כסאות בטיחות לרכב, לפי שווי של 12 מיליון דולר אחרי הכסף ובתמורה ל-50% ממניות החברה. פוקס וקרסו יחזיקו כל אחת 22% מהון המניות המונפק, ומשקיעים נוספים יקבלו 6% מהמניות של בייביארק. במסגרת הסכם העקרונות, סוכם גם על גיוס 7 מיליון דולר נוספים בדרך של קבלת מימון בנקאי או הלוואות בעלים מצד קבוצת המשקיעים. במידה ולא יועמד מימון כספי, קבוצת המייסדים של בייביארק תהיה רשאית לרכוש את מניות המשקיעים ולהכניס משקיע נוסף לצורך העמדת המימון. עוד סוכם כי לקבוצת המייסדים ולקבוצת המשקיעים יהיה ייצוג זהה בדירקטוריון. הכסאות של המותג יושקו בתחילת 2022.

 

 

 

הצדדים חתמו על תקופת בלעדיות במו"מ למשך 60 יום, כאשר התקשרות הצדדים בהסכמים מחייבים כפופה להשלמת בדיקות נאותות על ידי קבוצת המשקיעים, גיבוש נוסח מחייב של הסכמים ואישור רשות התחרות.

 

בייביארק הוקמה על ידי אורן גור, ענן חסן ושי מינדל המשמש גם כמנכ"ל החברה. השלושה נימנו על צוות מפתחי טנק המרכבה, והמציאו פטנט ייחודי של סליל ספירלה הסופג את האנרגיה המועברת לנוסע בזמן ארוע בכלי צבאי או בזמן תאונות דרכים. החברה מסרה כי הסליל הוסף בכיסא הילדים babyark, ונבדק במבחני תקינה והוכח כי עוצמת הפגיעה המועברת אל הילד הופחתה פי 2.5 אל מול העוצמה הנמדדת במושבים הקיימים כיום.

 

מייסדי בייביארק. מימין - ענן חסן, אורן גור ושי מינדל מייסדי בייביארק. מימין - ענן חסן, אורן גור ושי מינדל צילום: יפעת זיילר

 

את בייביארק הקימו השלושה כחלק מפעילות של Mobius Protection system שהוקמה בשנת 2009 ומוכרת פתרונות סופגי אנרגיה לתחום הצבאי בישראל ובעולם. תנאי לעסקת ההשקעה מצד פוקס הוא השלמת פיצול הפעילות מהחברה האם לבייביארק. בייביארק מפתחת קו מוצרים של כסאות בטיחות לרכב על בסיס הטכנולוגיה הזו, הרשומה כפטנט.

 

מבחינת פוקס מדובר בפעילות סינרגטית לחברה. פוקס היא בעלת 50% מרשת מוצרי התינוקות שילב, שמוכרת בין היתר כסאות בטיחות לרכב. בשילב יכולה פוקס לתת שטח מדף ונראות לכסאות babyark ומעצם היותה בעלת החברה המייצרת אותם, היא חוסכת לעצמה את הצד המתווך.

x