$
פרסום ושיווק

איבדו את הסבלנות: מליסרון החלה לגבות שכר דירה למרות הסגר

זאת בניגוד למתחרה הגדולה, קבוצת עזריאלי, שהקדימה והודיעה לשוכרים כי תגבה 25% בלבד מדמי הניהול ולא תגבה כלל שכר דירה בתקופת הסגר השלישי. מליסרון הודיעה לשוכרים כי החל מראשית השנה ועד תום תקופת הסגר, חנויות הקניונים יחויבו בדמי שכירות בסך 55 שקל למ"ר ושליש מדמי הניהול הרגילים

אורנה יפת 10:0304.01.21

מליסרון, אחת משתי קבוצות הקניונים הגדולות בארץ, איבדה סבלנות ומתחילה לגבות שכר דירה על תקופת הסגר השלישי - על אף שהחנויות סגורות בהוראת המדינה.

 

הקבוצה הודיעה לשוכרים כי החל מה-1.1.21 ועד תום תקופת הסגר, חנויות הקניונים יחויבו בדמי שכירות בסך 55 שקל למ"ר ובנוסף ישלמו שליש מדמי הניהול הרגילים, בתוספת מע"מ. במתחמי הקניות הפתוחים, כגון בילו סנטר וחוצות המפרץ, תגבה מליסרון משוכרי החנויות דמי שכירות בסך 25 שקל למ"ר ושליש מדמי הניהול הרגילים, בתוספת מע"מ. בתי עסק מתחום ההסעדה ישלמו דמי שכירות וניהול על פי אחוז מהפדיון, ועל המחסנים יחויבו השוכרים בהתאם לחוזה השכירות.

 

 

מרכז בילו סנטר מרכז בילו סנטר צילום: ערן גרנות

 

למעשה, מליסרון מצאה סוג של נוסחה המאפשרת לה לגבות דמי ניהול מלאים, כפי שעשתה בסגר השני, בו ויתרה על שכר הדירה, אך המשיכה לגבות תשלום עבור דמי הניהול למרות שהחנויות בקניונים היו סגורות.

 

המהלך של מליסרון מנוגד לגישה של המתחרה הגדולה, קבוצת עזריאלי, שהקדימה והודיעה לשוכרים כי לא תגבה כללל שכר דירה בתקופת הסגר השלישי, ותגבה דמי ניהול של 25% בלבד מדמי הניהול הרגילים.

 

במכתב עליו חתומים מנכ"ל מליסרון, אופיר שריד, המוביל את המאבק עם השוכרים נגד הממשלה, וכן מנכ"ל קניוני עופר משה רוזנבלום, כתבו השניים לקמעונאים כי הוחלט לגבות את שכר הדירה כיוון שהממשלה גיבשה הסדרי מענקים עבור חלק מהקמעונאים - לרבות פיצוי בגין הוצאות קבועות - "קרי, דמי השכירות והניהול המגיעים לנו", לטענתם, אך אינה מתכוונת לפצות את הקניונים על הנזק האדיר שנגרם להם בשל אובדן ההכנסות, וגם לא מסייעת להם בשום דרך אחרת.

 

הסבר נוסף של ליסרון הוא שהחנויות והשטחים הנילווים משמשים את השוכרים גם בתקופת הסגר, לאחסון הסחורה והציוד, ולהעברת מלאי מהחנויות לצורך אספקת הזמנות מאתרי האונליין. "הקניונים על מערכותיהם נשמרים ומתוחזקים על מנת שמיד כשיתאפשר הדבר – תוכלו לפתוח את החנויות לקהל, במהירות וביעילות".

x