$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

רשת גוד פארם נכנסת לקנאביס ולקניונים

רשת הפארם המוזלת חתמה לראשונה על חוזה לסניף בקניון, ותעצים את התחרות מול סופר־פארם ו־Be. במקביל, תקים עם טוגדר בתי מרקחת למוצרי קנאביס

אורנה יפת 08:2122.12.20

רשת הפארם המוזלת גוד פארם תקים בתי מרקחת לממכר קנאביס רפואי. הרשת, בבעלותם של רמי לוי (50.01%), אדם פרידלר ואוהד סנדלר, חתמה על מסמך עקרונות מחייב עם חברת הקנאביס טוגדר, לשותפות שכוללת הקמת בתי מרקחת בתוך סניפי גוד פארם בהם יימכרו מוצרי קנאביס רפואי תפרחות ושמנים של טוגדר.

 

 

מהלך גדול נוסף מתרחש בימים אלה ברשת על רקע הוואקום שנוצר בקניונים והנדל”ן הזול בעקבות המשבר. ל”כלכליסט” נודע כי גוד פארם חתמה על חוזה לפתיחת סניף בקניון שבעת הכוכבים של הכשרת היישוב. הסניף ייפתח בחודש אפריל בקומה השנייה בקניון, בסמוך למתחם המזון והמשחקיה, על שטח של 180 מ”ר ובהשקעה של כמיליון שקל. המהלך צפוי להעצים עוד יותר את התחרות בתחום הפארם, שכן גוד פארם נתקלה עד כה בקשיים להיכנס לקניונים שנחשבו למעוזה של המתחרה הגדולה סופר־פארם.

 

מימין: מנכ”ל טוגדר ניסים ברכה ומנכ”ל גוד פארם אדם פרידלר. פיילוט בערים גדולות מימין: מנכ”ל טוגדר ניסים ברכה ומנכ”ל גוד פארם אדם פרידלר. פיילוט בערים גדולות צילומים: עמית שעל, יחצ

 

כל ניסיון של הרשת להכנס לקניונים נתקל בהתנגדויות מצד בעלי הנכסים שהעדיפו לאורך שנים את הסניפים המושקעים והגדולים של רשת סופר־פארם וחווית קנייה אטרקטיבית משל רשת פארם מוזלת.

 

גם ניסיונות של גוד פארם להקמת בתי מרקחת בסניפים עד היום נתקלו בחומות. בישראל קיימים כיום בתי מרקחת פרטיים יעודיים לממכר קנאביס שצפויים לתחרות מצד גוד פארם, שתתגבר לאחר שטוגדר תפתח עבורה מותג פרטי. השותפות החדשה בין גוד פארם לטוגדר משמעותית לשני הצדדים. גוד פארם, שמשרתת כ־30,000 לקוחות ביום, התקשתה עד היום להיכנס לתחום בתי המרקחת מכיוון שקופות החולים מסרבות לשתף פעולה עם הרשת ולסבסד את התרופות. הכניסה לראשונה דרך תחום הקנאביס הרפואי תאפשר לה דריסת רגל בתחום ועשויה לפתוח בפניה את הדרך לקראת מכירה של תרופות מרשם נוספות. מבחינתה של טוגדר שתקבל בלעדיות בממכר מוצרי קנאביס בגוד פארם תעניק השותפות חשיפה לקהל מטופלים רחב.

 

לגוד פארם 28 סניפים ועד סוף 2021 צפויים להתווסף לרשת 12 סניפים נוספים. הפיילוט לפעילות החדשה של תחום בתי המרקחת עם טוגדר יחל עם פתיחת 3-5 סניפים בערים מרכזיות בארץ. בתי המרקחת הראשונים עתידים להפתח ברבעון השני של שנת 2021 כאשר בית המרקחת הראשון ייפתח באפריל בסניף החדש של הרשת שיקום בעוד שבועיים בבית וואלה ברחוב אבן גבירול בתל אביב. הסניף יכלול שטח של כ-700 מ"ר, מתוכו בית המרקחת יכלול כ־70 מ"ר. אחרי הסניף באבן גבירול תפתח גוד פארם בתי מרקחת בסניף אלנבי ובסניף שוק התקווה בתל אביב ולאחריהם בסניף כרמיאל.

 

בסניפי בתי המרקחת תמכור גוד פארם את כל מוצרי הקנאביס הרפואי של חברת טוגדר וביניהם תפרחות, שמן קנאביס, מוצרים בשילוב CBD (כאשר הוא יאושר לשימוש בישראל). כמו כן תפתח טוגדר זני קנאביס ייחודיים עבור מותג פרטי של רשת גוד פארם.

 

סניף גוד פארם. הרשת ניצלה את הוואקום שנוצר בקניונים סניף גוד פארם. הרשת ניצלה את הוואקום שנוצר בקניונים צילום: אורי סטרול

 

קבוצת טוגדר פארמה פועלת בתחום הקנאביס הרפואי ומפעילה חממות בשטח של 20 דונם לגידול קנאביס בישראל, ו־32 דונם באוגנדה. טוגדר נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 143.6 מיליון שקל. אדם פרידלר, מנכ"ל רשת גוד פארם, צופה כי שוק הקנאביס יתרחב בעתיד עם הלגליזציה של סמים קלים הצפויה בישראל. לדבריו, שיתוף הפעולה בין החברות הוא "דרך פעולה שהיא לא רק מחויבת המציאות בימינו, אלא גם חזון ארוך טווח למיליוני צרכני קנאביס”. מנכ”ל טוגדר פארמה, ניסים ברכה, הוסיף: “הפעלת סניפי בתי המרקחת צפויה לשפר את רווחיות החברה, הן בשל חסכון בעלויות צד שלישי של ספקים והן על רקע הוספת מקור הכנסה שיהיה בלעדי לחברה”.

x