$
פרסום ושיווק

אבי אדרי: "המהלך של וורנר - הקרנת סרטים בסטרימינג - לא ישפיע על ישראל"

מנכ"ל קבוצת בתי הקולנוע סינמה סיטי על ההחלטה להקרין את סרטי 2021 בשירות הסטרימינג HBO Max במקביל להפצתם בקולנוע: "הענף הזה דינמי מאוד ולכן אין לדעת האם זה יפגע בתעשיית הקולנוע בטווח הרחוק, אבל כרגע לא נראה שהתעשייה תיפגע - בוודאי לא בישראל

אורנה יפת 08:1209.12.20

בתעשיית הקולנוע המקומית אומרים כי המהלך של וורנר - להקרין את סרטי 2021 בשירות הסטרימינג HBO Max במקביל להפצתם בקולנוע - הוא נקודתי ונובע מהחולשה שלה בתחרות על שוק הסטרימינג. “הם מקריבים הרבה כסף שהיו יכולים להרוויח מהקרנת הסרטים בבתי הקולנוע כדי לעשות מהפך בשוק הסטרימינג בניסיון להגיע לעשרות מיליוני מנויים", אומר אבי אדרי מנכ"ל קבוצת בתי הקולנוע סינמה סיטי.

 

סינמה סיטי סינמה סיטי צילום: סיון פרג'

 

"הענף הזה דינמי מאוד ולכן אין לדעת האם זה יפגע בתעשיית הקולנוע בטווח הרחוק, אבל כרגע לא נראה שהתעשייה תיפגע — בוודאי לא בישראל. ישראל נמצאת בקצה אז יקח זמן עד שנראה את ההשפעה בישראל. מעבר לכך, יכול להיות שתהיה מאסה של סרטים בסטרימינג שתאורטית יכולה לפגוע בהכנסות מקולנוע אבל זה לא כלכלי לחברות, כי אם סרט מצליח בקולנוע הוא מרוויח הרבה יותר מסרט שמוקרן בטלוויזיה. לכן לא נראה לי שיושבים אנשים חכמים בהוליווד, ואומרים לעצמם 'בואו נחתוך לעצמנו את הרגל'".

 

גורם נוסף בתעשיית הקולנוע הישראלית אמר כי הוא מתקשה להאמין שהמהלך ישנה את תעשיית הקולנוע בישראל. "ההכנסות של דיסני מסרטים שלה שהוקרנו בבתי קולנוע עמדו ב־2019 על 11 מיליארד דולר. את יודעת כמה מנויים בסטרימינג צריך כדי לכסות 11 מיליארד דולר בשנה. HBO Max יש רק בארה"ב, ואף סטרימינג לא יכול להחליף את הסכומים האדירים של הכנסות מבתי הקולנוע. וורנר עושה את המהלך הזה בעיקר כדי להתחרות על גיוס מנויים".

x