שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

עם מותו של חמיס אבולעפיה: שוב נעצרה פעילות מועצת תאגיד השידור

המועצה שחזרה לפעילות השבוע לאחר חצי שנה של שיתוק, עומדת עתה על 6 חברים בלבד, קוורום שלא מאפשר קבלת החלטות. מועמדותה של חברה נוספת טעון ניגוד עניינים. התאגיד עומד בפני אישור תקציבו לשנה הבאה בהיקף של כ-780 מיליון שקל

אביאור אבו 11:4427.11.20
מועצת תאגיד השידור שוב ללא קוורום: עם מותו הלילה (ו') של איש העסקים והעיתונאי חמיס אבולעפיה, לאחר שחלה בקורונה. המועצה עומדת על 6 חברים בלבד – מצב שאינו מאפשר קבלת החלטות.

 

 

מועצת התאגיד חזרה לפעילות ביום רביעי האחרון, לאחר אישורם של 7 חברים בידי ועדת גילאור. 5 מהם מונו לקדנציה שנייה, ביניהם אבולעפיה. אישורם הגיע לאחר שהמועצה לא היתה פעילה מאז אפריל, כאשר 12 חבריה סיימו את תקופת כהונתם בתום ארבע שנים.

 

חמיס אבולעפיה. מונה לקדנציה שנייה חמיס אבולעפיה. מונה לקדנציה שנייה צילום: תיאטרון יפו

 

מינוי נוסף שמחכה לאישור ועדת גילאור הוא של דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, אך ועדת גילאור תדון במועמדותה רק בשבוע הבא.

 

ענבר, נמצאת לכאורה בניגוד עניינים עם התאגיד, שמשקיע בחברות שמפיקות חלק מהסרטים הדוקומנטריים שבהם תומכת הקרן, ועל כן סביר כי תידרש לחתום על ניגוד עניינים או שמועמדותה תיפסל.

 

איתורם של חמישה חברי מועצה נוספים מופקד בידי ועדת איתור בראשות השופט בדימוס אילן שיף והם נדרשים לאישורו של שר התקשורת. התאגיד, בניהולו של אלדד קובלנץ, עומד בפני אישור תקציבו לשנה הבאה בהיקף של כ-780 מיליון שקל.

 

מכאן נמסר: "תאגיד השידור הישראלי מרכין ראש באבל ומשתתף בצער משפחת אבולעפיה על מותו בטרם עת של חמיס אבולעפיה, חבר מועצת התאגיד מאז הקמתו. חברי מועצת התאגיד מביעים את צערם הרב על האובדן".

 

יו"ר המועצה, גיל עומר, מסר בשם המועצה: "חמיס איש אשכולות, אוהב אדם שתרם רבות לשידור הציבורי ופעל למען דו-קיום בתאגיד ומחוצה לו. זהו יום עצוב, איבדנו אדם מיוחד וחבר".

x