$
פרסום ושיווק

בלי אישור ממשרד הבריאות: מליסרון ועזריאלי הודיעו על פתיחת הקניונים בתחילת השבוע הבא

לאחר שבשבוע שעבר החליט קבינט הקורונה להתחיל בפיילוט של פתיחת הקניונים במתכונת מצומצמת, במליסרון ובעזריאלי מתכננים לפתוח את כולם בתחילת השבוע. החברות הודיעו ש"רק פתיחה מלאה היא פתיחה בטוחה", והבטיחו: "חנות שלא תעמוד בהגבלות למעלה מ-3 פעמים - תיסגר ל-3 ימים ותדווח למשרד הבריאות". אותו משרד בריאות, כאמור, טרם אישר את הפתיחה

אורנה יפת 13:4419.11.20

הקניונים הודיעו על פתיחה, בלי שניתן להם עדיין אישור משרד הבריאות לכך. במליסרון ובעזריאלי מתכוונים לפתוח את הקניונים בתחילת השבוע, וכבר הודיעו על פתיחתם, למרות שהממשלה טרם אישרה רשמית את חזרתם לפעילות.

 

בשבוע שעבר החליט קבינט הקורונה להתחיל בפיילוט של פתיחת קניונים במתכונת מצומצמת, כאשר אחד הקניונים שנבחר לפיילוט הוא הקניון הגדול בפתח תקווה, השייך לקבוצת מליסרון.

 

 

קניון גבעתיים סגור קניון גבעתיים סגור צילום: דוד הכהן

 

בהודעה מטעם פורום הקניונים, בו חברות מליסרון ועזריאלי, הודיעו הקניונים כי הם נערכים לתחילת פעילות בשלב ראשון במתכונת מצומצמת - אך בפריסה מלאה, "במתווה פתיחה בטוחה, שיאפשר את פעילות הקניונים לצד הקורונה ויחזיר כחצי מיליון מובטלים לעבודה ואת חווית הקנייה והבילוי למבקרים, בצורה בטוחה ובריאה, תחת הקפדה על ההנחיות".

 

הקניונים הפיצו מודעת פרסום תחת הסלוגן "יוצאים לדרך. הקניונים נפתחחים מחדש!".

 

"פורום הקניונים שב ומדגיש כי רק פתיחה מלאה היא פתיחה בטוחה", מסרו קבוצות הקניונים. "פתיחה הדרגתית של המסחר, שמגבילה את כמות החנויות, איננה מספיקה, היא מביאה לצפיפות והתקהלות בכניסה וסופה הגברת התחלואה. רק הגדלת מספר החנויות תוביל לפיזור קהל הצרכנים בצורה בטוחה ולשמירה על מרחק ועמידה בהנחיות, על כן אין חלופה למעט פתיחה מלאה של המסחר והקניונים תחת הנחיות מחמירות שיספקו מענה בריאותי מיטיבי".

 

בין היתר, מבטיחים הקניונים כי במסגרת ההערכות תגויס "סיירת קורונה" שתהיה אחראית על בקרה, תיעוד של לקוחות שאינם עוטים מסיכה ומניעת התקהלות; יבוצע שימוש במצלמות חדר הבקרה של הקניונים על מנת לפזר התקהלות; תוכנס טכנולוגיה לזיהוי התקהלויות וביצוע מעקב דיגיטלי; ותופעל כריזה עם תזכורת של ההנחיות. הקניונים גם מבטיחים לעודד קנייה בכל שעות היום על מנת לרווח הגעה של מבקרים, לפתוח ייעודית לאוכלוסיות בסיכון, ולפרסם בזמן אמת באתר הקניון, בפייסבוק או באפליקציה עומסים בקניון על מנת לווסת את כמות המבקרים.

 

כמו כן, מבטיחים הקניונים כי "יוחלף אוויר בתדירות גבוהה, לפחות 6 פעמים בשעה".

 

בשלב זה תתאפשר מכירת מזון בטייק אווי בלבד ולא יפתחו מקומות ישיבה. "חנות שלא תעמוד בהגבלות המותרות למעלה משלוש פעמים תיסגר למשך שלושה ימים רצופים ותדווח על ידי הקניונים למשרד הבריאות", אומרים בקניונים.

x