$
פרסום ושיווק

איקאה "נתקעה" עם 800 עובדים, בלי סניפים

הרשת החזירה 800 מתוך 1,600 עובדיה מחל"ת בשבוע שעבר, כשתכננה לפתוח את הסניפים. ל"כלכליסט" נודע כי בשל חוסר יכולתה לפתוח את החנויות, מועסקים העובדים בספירת מלאי וארגון החנויות. אם לא תמצא דרך לפתוח בקרוב את החנויות, תיאלץ איקאה להוציא שוב את העובדים לחל"ת

נורית קדוש 10:4416.11.20
על אף ההצהרות הלוחמניות של איקאה על כוונתה לפתוח את סניפיה, ולאחר שתי דחיות במועד הפתיחה, חברת הרהיטים הודיעה אתמול שלא תפתח בשלב זה את החנויות ותמשיך בשיח עם גורמים בממשלה. "החברה ביצעה את ההתאמות הנדרשות לפתיחה מצומצמת של החנויות והפעלתן במתכונת של עסק חיוני לתחזוקת הבית", נמסר מהחברה.

 

 

 

 

איקאה נתניה איקאה נתניה צילום: יאיר שגיא

 

למרות הצהרות המנכ"ל שוקי קובלנץ כי לא יקבל סירוב לפתיחת החנות בעת שרשתות אחרות פתוחות, החברה לא צפויה לעתור בשלב זה לבג"ץ. "משרד הבריאות אינו בר־סמכא להגדיר מוצרים החיוניים לתחזוקת הבית", נמסר. איקאה אף פנתה לשר הבריאות בדרישה לאשר פתיחת החנויות או לאסור על רשתות כהום סנטר ואייס לפתוח את חנויותיהן.

 

המצב מציב את איקאה בבעיה, שכן הרשת החזירה 800 מתוך 1,600 עובדיה מחל"ת בשבוע שעבר, כשתכננה לפתוח את כל הסניפים. ל"כלכליסט" נודע כי בשל חוסר יכולתה לפתוח את החנויות, מועסקים העובדים בספירת מלאי וארגון החנויות. מדובר בהוצאה גבוהה, ואם לא תמצא דרך לפתוח בקרוב את החנויות, תיאלץ איקאה, שפיטרה עשרות עובדים לפני כחודשיים, להוציא שוב את העובדים לחל"ת.

x