$
פרסום ושיווק

איקאה פותחת שוב את הסניפים - בינתיים באופן חלקי

המהלך התאפשר בעקבות חוות דעת משפטית הקובעת כי עיקר פעילות הרשת הינה מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. החנויות ייפתחו במתכונת חלקית בלבד, כך שאולמות התצוגה, המסעדה וממלכת הילדים ישארו סגורים

נורית קדוש 15:2310.11.20

חודש וחצי אחרי שסגרה את סניפיה, תפתח מחר (רביעי)  איקאה את שעריה ללקוחות. המהלך התאפשר בעקבות חוות דעת משפטית הקובעת כי עיקר פעילות הרשת הינה מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית ועם קבלת אישור איקאה העולמית, אשר התנגדה לפתיחת החנות באופן חלקי שאינו כולל את קומת התצוגה. החברה השוודית השתכנעה ככל הנראה, בצורך הייחודי בישראל, על רקע הפסד מכירות לרשתות כלי בית דוגמת רשתות הסטוק וכן לרשתות המזון שהרחיבו את מגוון המוצרים.

 

 

 

הפתיחה תהיה חלקית בלבד ואולמות התצוגה, המסעדה וממלכת הילדים ישארו סגורים. המחלקות שיפעלו יציעו מוצרי חשמל למטבח, ונורות, מזון, מטבחים, כלי עבודה, ברזים, מוצרי גיהוץ, סוללות וכלי אוכל.

 

סניף איקאה בראשון לציון (ארכיון) סניף איקאה בראשון לציון (ארכיון) צילום: רועי רובינשטיין

 

 

לפני כחודשיים, פיטרה איקאה עשרות עובדים. זאת לאחר שבסגר הראשון בחודש מרץ, הוציאה חלק ניכר מ- 1,700 עובדיה לחל"ת, אך עם פתיחת החנויות במאי, צמצמה את שעות הפעילות וביטלה את פתיחת החנות במוצאי השבת ולכן האריכה את החל"ת למאות עובדים. בתום שבועות במהלכם ביצעה ניוד מחדש למרבית העובדים להם הוארכה תקופת החל"ת, פוטרו עשרות שלא רצו או יכלו להשתלב בתפקידים אחרים בחברה.

 

עם ההכרזה על סגר בחודש ספטמבר, שוב הוציאה איקאה את מרבית עובדיה לחל"ת, וכעת יוחזרו מאות עובדים בלבד, שכן קומת התצוגה, המסעדות וממלכת הילדים לא ישובו לפעילות. הרשת תמשיך לפעול בשעות מוגבלות ולא תשוב לפתוח חנויות במוצאי השבת.

x