$
פרסום ושיווק

גולף מגדילה את התביעה נגד דדי שוורצברג ל-2.4 מיליון שקל

סכום התביעה המקורי שהוגש נגד המייסד של חברת הבת עדיקה על הפרת הסכם, עמד על 800 אלף שקל. בסופ"ש פנתה גולף לבימ"ש השלום בת"א וביקשה להגדילו בשל "עובדות חדשות שהתבררו לה"

אורנה יפת 09:2508.11.20

קבוצת גולף הגדילה את סכום התביעה נגד דדי שוורצברג, המייסד והמנכ"ל לשעבר של החברה הבת עדיקה מ-800 אלף שקל ל-2.4 מיליון שקל.

 

 

ביום חמישי האחרון הגישה החברה לבית משפט השלום בתל-אביב בקשה לתיקון כתב התביעה שהגישה ב-13 בספטמבר 2020 נגד שוורצברג ודורשת להגדיל את סכום התביעה. "החברה מבקשת מבית המשפט לתקן את כתב התביעה המקורי שהוגש בשל עובדות חדשות שהתבררו לה וכן לתקן את הסעדים והנזקים המבוקשים בגינן", הודיעה גולף.

 

דדי שוורצברג מייסד חברת האופנה עדיקה דדי שוורצברג מייסד חברת האופנה עדיקה צילום: יח"צ

 

בתביעה טענה גולף להפרת ההסכם שנחתם בין הצדדים ולהתנהלות חסרת תום לב. לטענתה, שוורצברג תכנן מהלך לגיוס הון זר לעדיקה, על מנת לתת הלוואה למנהלים נושאי המשרה בעדיקה שהיו מקורביו, "אשר באמצעותה ירכשו את מניותיה של גולף, וכן את מניות הציבור, וכך יחזירו את השליטה בעדיקה לידיהם".

 

התביעה של גולף באה לאחר ששוורצברג פנה קודם לכן לבית המשפט בבקשה לחייב את קבוצת האופנה לגילוי מסמכים טרם הגשת תביעה, וטען כי נושאי המשרה של החברה מסרבים לבחון את אחריות בעלי השליטה או מי מטעמם, "למסכת פעולות אסורות ומזיקות שהתבצעה בחברה או בקשר אליה, תוך שהם בוחרים להעלים עין מפעולות אלו ואף פועלים בעצה אחת עם בעלי השליטה, לקידום האינטרסים של בעלי השליטה".

 

עוד טען שוורצברג כי גולף וכת"ש בעלות השליטה מפרות את כללי הממשל התאגידי ופועלות "תוך הפעלת לחצים מתמשכים וחוזרים שלא כדין על נושאי המשרה בחברה, על מנת לגרום להם לפעול תוך הפרת התחייבויותיהם על פי דין".

 

ממשרד גיא גיסין, המייצג את דדי שוורצברג נמסר בתגובה: "מדובר בתיקון מופרך ומומצא לתביעה שהייתה מופרכת מלכתחילה, והכל על מנת להגביר את מערכת הלחצים המופעלת על שוורצברג, שיחזור בו מהטענות ביחס לפעולות אסורות ולא חוקיות שביצעו אבי פישר ועושי דברו בעדיקה. במקום להביע הערכה למנכ"ל היוצא אשר השאיר חברה במצב מצוין ופעילות משגשגת בארה"ב, בוחר אבי פישר, כהרגלו, לנהל מלחמת חורמה במי שבחר שלא לפעול כעושה דברו ולשים את טובת החברה לנגד עיניו".

x