$
פרסום ושיווק

ספקי המשביר לא עודכנו על עצירת התשלום

חלק מהספקים שעובדים עם רשת בתי הכלבו לא עודכנו על עצירת התשלומים, צעד עליו דיווחה הרשת לבורסה בשל העיכוב בפתיחת החנויות. במקביל בעלי רשתות מנסים להפעיל לחץ על הממשלה: “אם המסחר ברחוב ייפתח — כל החנויות ייפתחו”

אורנה יפת 07:1305.11.20

ספקי רשת המשביר לצרכן טוענים כי הרשת לא הודיעה להם על כוונתה לעצור תשלומים, אך מאידך, מועד פריעת הצ'קים טרם הגיע, כך שלא ברור אם הצ'ק יכובד או יבוטל. רשת המשביר הודיעה כי על רקע סגירת החנויות לתקופה ממושכת, היא עוצרת תשלומים לספקים עבור חודשים נובמבר ודצמבר. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", הרשת פיטרה 600 עובדים, שהם כ־30% מכוח האדם שלה, ונותרה עם 1,200 עובדים שרובם שוהים בימים אלה בחל"ת. צעדי ההתייעלות כוללים גם צמצום שטחי מסחר וסגירת סניפים.

 

סגירת החנויות בהנחיית הממשלה מקשה על תזרים המזומנים של הרשת שהחוב שלה לספקים עומד על 12 מיליון שקל. כעת, לאחר שלדברי רמי שביט, בעל השליטה, הרשת שילמה מראש לספקים עבור ספטמבר ואוקטובר מתוך מחשבה שהחנויות ייפתחו באמצע אוקטובר, היא עוצרת את התשלומים העתידיים.

 

 

 

רמי שביט רמי שביט צילום: עמית שעל

 

"הרשת עוד לא עצרה לנו את התשלומים", אומר ספק של רשת בתי הכלבו. "אנחנו עובדים עם המשביר בקונסיגנציה והחוב שלהם כלפינו לא עצום, אבל כל הכסף הוא מסחורה שהמשביר כבר מכרה. בינתיים הם לא שלחו לי מכתב וגם לא התקשרו להודיע כלום. יכול להיות שלקראת מועד פירעון הצ’ק יתקשרו. בשלב זה שביט הודיע לבורסה. הוא חכם. כלפי הבורסה הוא מראה שהוא שומר על הקופה ולא מוציא כסף. אבל הוא שומר בקופה על כסף שלא שלו, זו סחורה שהוא כבר מכר".

 

ספק נוסף של המשביר טוען כי קרא על המהלך בעיתון. "הם לא פנו וגם לא עצרו שום תשלום בינתיים", אומר הספק. "לא הייתי איתם בקשר, אבל בסגר הקודם כששביט עצר תשלומים, הוא התקשר והודיע לנו, ובאמת הגענו להסכמות".

 

בתוך כך, התאגדות רשתות המסחר האופנה וההסעדה שלחה מכתב לחברי קבינט הקורונה, שבו הודיעה כי בכווונת השוכרים לפתוח את החנויות ביום ראשון, אם יוחלט לפתוח את המסחר ברחובות ביום זה. "אם חלילה תבדילו בין חנויות מסוימות באוויר הפתוח (ברחוב או במרכזי הקניות הפתוחים — א”י), לא תותירו בידינו כל ברירה וכולנו נפתח ביום ראשון את החנויות”, כתבו.

x