שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

היעד הראשון של פוקס בפולין: קניון ארקדיה

במסגרת ההסכם של פוקס ופוט לוקר העולמית, הקבוצה תקים חנות ענק בקניון האהוב על ישראלים בוורשה. במקביל, 7 חנויות המותג בפולין והונגריה יעברו לפוקס

אורנה יפת 07:1522.10.20

קבוצת פוקס תפתח חנות ענק של רשת הספורט הבינלאומית פוט לוקר בקניון ארקדיה בוורשה, הקניון הגדול בפולין, כך נודע לכלכליסט. מדובר במרכז מסחרי שנחשב אהוב במיוחד על תיירים ישראלים בשל מגוון החנויות והמחירים הזולים בו. פוקס תקים את חנות הקונספט באמצעות חברת ריטיילורס, שתחתה מאוגדת פעילות הספורט של הקבוצה. החנות תושק בחודשים הקרובים על שטח של 550 מ"ר, ובהקמתה יושקעו 3 מיליון שקל.

 

 

 

ב־2021 תפתח קבוצת פוקס 10 חנויות באירופה של רשת פוט לוקר, במסגרת ההתקשרות שעליה חתמה השבוע עם החברה העולמית לפתיחת חנויות למותג באירופה באמצעות חברת ריטיילורס. פוקס, בניהולו של הראל ויזל, תתחיל להפעיל באופן מיידי 7 חנויות פוט לוקר בהונגריה ובפולין, שהיו עד עכשיו בבעלות פוט לוקר ופעילותן הועברה לחברה המשותפת שהקימו הצדדים.

 

אחרי שהגדירה את תחום הספורט כמנוע צמיחה עתידי, מממשת קבוצת פוקס את האסטרטגיה העסקית ומשקיעה משאבים בהתרחבות של שני מותגי הספורט האמריקאיים שהיא זכיינית שלהם, נייקי ופוט לוקר, בארץ ובעולם. עד כה היה לפוקס זיכיון להפעלת חנויות המותג בישראל בלבד. כעת היא חתמה על הסכם עם פוט לוקר שבמסגרתו הוקמה שותפות שתנהל חנויות פיזיות ופעילות אונליין של רשת הספורט במדינות באירופה. פוט לוקר תחזיק ב־51% ממניות החברה המשותפת ופוקס ב־49%.

 

הראל ויזל וברקע קניון ארקדיה, ורשה הראל ויזל וברקע קניון ארקדיה, ורשה צילום: דימה טליאנסקי

 

בהסכם נקבע כי ריטיילורס ופוט לוקר ישקיעו יחד בחברה המשותפת 20 מיליון דולר, בהתאם לחלקן היחסי. פוקס מעריכה כי ריטיילורס תשקיע בפעילות החברה המשותפת במהלך שלוש השנים הראשונות של הפעילות כ־35 מיליון שקל. החברה המשותפת לפוקס ופוט לוקר תקים חנויות תחת המותג פוט לוקר בפולין, הונגריה, סלובקיה, רומניה, אוקראינה וקרואטיה, ובתוך חמש שנים יוקמו 55 חנויות. כרגע בפולין ובהונגריה הוסרו המגבלות על מתחמי המסחר וחנויות הרחוב, אבל אין לדעת אם ומתי הן ישובו, כפי שקרה בישראל. בענף האופנה אומרים כי הבחינה אם העסקה טובה או לא, תימשך לאורך זמן. “פוקס מתקשרת עם מותגי על, שמייצרים מוצרים שרמות הביקוש שלהם הולכות וגדלות”, אומר גורם בענף האופנה, “אופנת הספורט מתחזקת, וויזל מאמין ביכולת שלו לתפעל טוב חנויות, אז השילוב הזה יוכיח עצמו. מנגד, מלבד בפולין והונגריה, ההסכם כולל כניסה למדינות חדשות שפוט לוקר לא פועלת בהן כיום ונשאלת השאלה כמה המותג הזה חזק באותן מדינות. בחינת העסקה תהיה בהתאם לשולי הרווח שיישארו לפוקס אחרי הוצאות התפעול והאם העסק הזה יודע להשאיר שולי רווח ששווים את הסיכון במהלך”.

 

גורם נוסף בענף הקמעונאות מדגיש כי מדובר דווקא בתזמון טוב לאחר שמשבר הקורונה הוזיל עלויות שכירות. “ויזל הוכיח שהוא יודע לפרוס מותגים בינלאומיים ולקבל תנאים טובים להפעלת החנויות”, אמר, “למצוא היום נדל”ן יותר קל מבעבר ובחשיבה לטווח ארוך הקורונה תיעלם. ייקח זמן לפתוח את החנויות, אז הסברה שקורונה תהיה מאחורינו בעוד טרנד הספורט מתחזק בכל העולם. לפוקס יש כבר ניסיון בהפעלת נייקי בקנדה, וזה יכול לתרום לה”.

 

פוקס, שמחזיקה בזיכיון גם לנייקי בקנדה וב־14 מדינות באירופה, מתכננת להתרחב גם בהיבט זה וצפויה לפתוח 15 חנויות חדשות למותג בעולם, לאחר שבמהלך משבר הקורונה חתמה על חוזי שכירות מוזלים ב־20% לעומת הסכומים שאמורה היתה לשלם טרום המשבר. במקביל פוקס מקימה רשת ספורט חדשה בשם דרים ספורט.

 

x