$
פרסום ושיווק

"לא ייתכן שהספורט יקבל עדיפות": הרשתות דורשות לפתוח מיידית גם את הקניונים

לאחר שלפני יומיים הודיעו הרשתות המאוגדות על מהלך חד צדדי לפיו הן מתכוונות לפתוח את המסחר ביום ראשון הקרוב בניגוד להנחיות, שלח יו"ר התאחדות הרשתות דדי ריזל מכתב לראש הממשלה ושר הבריאות בדרישה לאפשר פתיחה מיידית של המסחר גם בקניונים: "חוסר היגיון כלכלי ובריאותי בהמשך סגירת המסחר בעת הזו"

אורנה יפת 15:0613.10.20

רשתות המסחר, האופנה וההסעדה דורשות מהממשלה לפתוח את המסחר באופן מיידי גם בקניונים. "אנו שבים וקוראים לממשלה לפתוח לאלתר את המסחר, הן בקניונים והן ברחובות. אנחנו טובעים, נגמר לנו החמצן, הוכח שהמסחר אינו מדבק, הגיע הזמן לפתוח!".

 

במכתב עליו חתום דדי ריזל, יו"ר התאחדות הרשתות, ואשר נשלח לראש הממשלה, שר האוצר, שר הבריאות ויו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, מציין ריזל כי הרשתות נדהמו לשמוע שתעשיית הספורט המקצועי חוזרת לפעילות, בעוד המסחר נשאר סגור. "תדהמתנו גברה כאשר שמענו כי הוסכם על חזרת תעשיית הספורט המקצועי לפעילות מיד עם ההקלה בסגר בכדי 'לאפשר לאלפי עובדים להתפרנס'.

 

 

קניון גבעתיים במהלך הסגר קניון גבעתיים במהלך הסגר צילום: דוד הכהן

 

"עינינו לא צרה חלילה בספורטאי ישראל, אבל האם ייתכן שתעשיית הספורט, המקיפה אלפי עובדים ולא נכללה בחבילת ההסכמות שגובשה, תקבל קדימות ועדיפות על פני מאות אלפי העובדים ברשתות המסחר? הרי כל בר דעת מבין כי בעוד פעילות הספורט הקבוצתי כוללת בהכרח מגע ישיר בין הספורטאים וללא מסכות, הרי שברשתות המסחר מקפידים הקפדה יתירה על הנחיות התו הסגול ככתבם וכלשונם, לרבות שמירת מרחק, עטיית מסכות, כמות לקוחות בחנות וכו'. אם כן, כיצד זה דווקא תעשיית הספורט יוצאת מהסגר ואילו אנו נדחקים לשלבים הבאים??? זוהי עוד הוכחה, אחת מיני רבות, לחוסר ההיגיון הכלכלי והבריאותי, בהמשך סגירת המסחר בעת הזו".

 

המכתב נשלח לאחר שלפני יומיים הודיעו הרשתות המאוגדות על מהלך חד צדדי לפיו הן מתכוונות לפתוח את המסחר ביום ראשון הקרוב, בניגוד לחוק. לכלכליסט נודע כי חבר הוועד רונן נימני, הבעלים של קבוצת קפה קפה, שהודיע כי ייפתח את כל המסעדות שברשותו ביום ראשון הקרוב, מנסה לגייס את ארגוני המסעדנים - מסעדנים חזקים ביחד בראשותו של תומר מור ואיגוד המסעדות, בראשותו של שי ברמן - להצטרף למהלך ולפתוח את המסעדות. בשלב זה הודיע ארגון מסעדנים חזקים ביחד על תמיכה שבעל"פ במהלך של ההתאגדות, אך לא נראה כי המסעדנים מהאיגודים יצטרפו למהלך הנוכחי, שכן ביום ראשון הקרוב הם צפויים לפתוח את שירותי הטייק אווי ולא את המסעדות עצמן.

 

במכתב ששלחו היום הרשתות לממשלה הן מציינות כי הן סגורות תקופה ארוכה, מתחילת סגר החגים, זאת למרות שהוכח מעל כל ספק, לדבריהן, כי ניתן לפתוח את המסחר ועדיין לשמור על בריאות הציבור ולהקפיד על ההנחיות. "במסגרת דיוני ועדת חוקה שהתקיימו סביב תהליך היציאה לסגר, ועל דעת כלל חברי הוועדה, הוחלט כי באיזון בין המשבר הכלכלי אל מול המשבר הבריאותי אין ספק כי רשתות המסחר צריכות להיות בראש רשימת החוזרים לעבודה עם היציאה מהסגר", כותב ריזל. "יו"ר הוועדה אף גיבש הסכמות אלו לידי חבילת הסכמות אל מול הממשלה, מהלך שפתח את הדרך לאישור התקנות על ידי רוב חברי הוועדה למרות ההסתייגויות הרבות".

x