$
מדיה

בלעדי

הפסקת אש זמנית בסכסוך המשפטי בין רשת 13 וליאור שליין

לאחר תביעת הענק שהגיש ליאור שליין נגד רשת 13, על רקע ביטול ההסכם עימו והורדת תוכניתו "גב האומה", הגיעו הצדדים להסדר ביניים. במסגרת ההסדר, יקפיא שליין את בקשת העיקול על סך 30 מיליון שקל שהגיש נגד רשת עד לתום גישור בין הצדדים. במקביל תשלם רשת חוב עבר לשליין בגובה 1.4 מיליון שקל בשני תשלומים במקום ב-15

ליטל דוברוביצקי 06:5411.10.20

אחרי שכינתה אותו "טאלנט בינוני" וטענה כי "אינו מסוגל להעמיד תוכנית איכותית שמסוגלת לפנות לקהל הרחב", רשת 13 הגיעה להסדר ביניים עם ליאור שליין, במסגרת הסכסוך המשפטי ביניהם.

על פי ההסכמות שהושגו בין הצדדים, יקפיא שליין את בקשת העיקול על סך 30 מיליון שקל שהגיש נגד רשת עד לתום הליך הגישור בין הצדדים שיתקיים אצל עו"ד עמוס גבריאלי. ישיבת הגישור עצמה תוקדם ל-8 בנובמבר. "במידה שהליך הגישור ייכשל", ציינו הצדדים בפנייה לבית המשפט, "תחודש בקשת העיקול. כל צד יהא רשאי להודיע לבית המשפט על כישלון הליך הגישור בכל עת, לאחר המועד שנקבע לישיבת הגישור הראשונה".

מגיש "גב האומה" ליאור שליין מגיש "גב האומה" ליאור שליין צילום: אבי מועלם

 

עוד נודע כי הצדדים הסכימו כי חובות עבר בגובה 1.4 מיליון שקל של רשת לחברת אלבינו הפקות של ליאור שליין (המפיקה של תוכנית "גב האומה") בגין תוכניות ששודרו בעבר - ישולמו בשני תשלומים שווים "במקום ב-15 תשלומים שנותרו לפי הסדר קודם בין הצדדים".

 

הבקשה המשותפת לאישור הסדר הביניים הוגשה באמצעות עו"ד יוסי עבאדי ממשרד מיתר המייצג את אלבינו הפקות של ליאור שליין ועו"ד חגי דורון ממשרד ש. הורביץ המייצג את רשת.

אלבינו הפקות הפיקה מנובמבר 2017 ועד מרץ 2020 את תוכנית "גב האומה" בעריכתו והגשתו של ליאור שליין. התוכנית שודרה תחילה בערוץ 10, והחל מינואר 2019 לאחר מיזוג ערוץ 10 ורשת עברה להיות משודרת בערוץ 13.

 

בחודש שעבר הגיש שליין, באמצעות חברת אלבינו הפקות, תביעת ענק בסך 30 מיליון שקל נגד רשת 13 וכן בקשה להטלת עיקול זמני בסך 30 מיליון שקל כנגדה. זאת, בטענה לביטול ההסכם עימו שלא כדין.

 

מנגד, טענה רשת כי היא משלמת את חובותיה כלפי אלבינו הפקות ואין כל הצדקה להטלת עיקולים. עוד טענה רשת כי "הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהטלת העיקול מהווה נזק ודאי ומשמעותי, בוודאי בתקופה הנוכחית בה מגיפה מכה בישראל במלוא עוצמתה, ובשים לב לצעדי ההתייעלות שננקטו במהלך התקופה האחרונה".

x