שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אורן מוסט, נשיא גולן טלקום, פורש מתפקידו לאחר עשור

מוסט, שחבר למיכאל גולן ב-2010 והוביל עימו את החברה, יפרוש לקראת סוף השנה; הודעתו מגיעה בהמשך להשלמת רכישת גולן על ידי סלקום בחודש שעבר

אביאור אבו 11:2921.09.20

אורן מוסט, נשיא גולן טלקום, הודיע ליו"ר החברה ומנכ"ל סלקום, אבי גבאי, על רצונו לפרוש מתפקידו לקראת סוף השנה, לטובת אתגרים חדשים. הודעתו מגיעה בהמשך להשלמת רכישת גולן על ידי סלקום בחודש שעבר תמורת סכום בסיס של 513 מיליון שקל. בהמשך לכך, לא ימונה למוסט מחליף.

 

 

 

מוסט, שהיה בעבר בין מייסדי סלקום והמשנה למנכ"ל שלה, חבר ב-2010 למייסד גולן, מיכאל גולן, והוביל את החברה לזכייה במכרז התדרים וברישיון המפעיל הסלולרי החמישי בארץ. מאז היווסדה, מכהן מוסט כנשיא החברה, תואר שאין לו אח ורע בענף הסלולר וניתן לו בעיקר כאות כבוד והערכה לפועלו. בשנים האחרונות ניהל מוסט מהלכים שונים של החברה, ביניהם מול הממשלה ומול שותפים עסקיים.

 

 

אורן מוסט אורן מוסט צילום: אוראל כהן

 

גולן פרצה לשוק הסלולר באמצע 2012 וחוללה מהפכה עם מודל חבילת "הכל כלול". עם השנים צברה החברה כ-900 אלף לקוחות, כאשר היא שומרת על מבנה ארגוני ותפעולי רזה ומצומצם. ב-2017 נרכשה החברה על ידי אלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו תמורת 350 מיליון שקל.

 

אבי גבאי, מנכ"ל סלקום אבי גבאי, מנכ"ל סלקום צילום: אלכס קולומויסקי

 

גולן הציגה ברבעון השני של 2020 צמיחה של 2.5% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל, לכדי 135 מיליון שקל. הרווח התפעולי ירד ב-9% לעומת הרבעון המקביל ועמד על 26 מיליון שקל. הEBITDA- הסתכם ב-40 מיליון שקל, בהשוואה ל-42 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

אורן מוסט מסר: "יש לי סיפוק רב וגאווה לראות את ההישגים העצומים והשיאים אליהם העפילה גולן טלקום מאז הקמתה כסטארט-אפ, היום, כעבור עשור רווי אתגרים ותחרות חריפה, גולן טלקום עם קרוב למיליון לקוחות, הינה החברה הסלולרית היחידה בישראל המציגה בעקביות רווחיות בשנים האחרונות. רכישת גולן טלקום ע"י סלקום, ערב השקת שירותי התקשורת בדור החמישי 5G, מעניקה לסלקום מכפיל כח מול קבוצות התקשורת המתחרות ומחזקת אותה משמעותית בתחרות".

 

מנכ״ל סלקום אבי גבאי: ״לאורן מניות יסוד בגולן טלקום, חברה מצויינת ופורצת דרך ואני מבקש להודות לאורן ולהעריך את עשייתו הרבה בהקמה ובעיצוב דמותה של החברה".

x