$
פרסום ושיווק

צים תעניק לשוכרים במרכזים שלה פטור משכר דירה לספטמבר-אוקטובר

מדובר בשכ"ד למרכזי צים אורבן ו-seven לעסקים שאינם חיוניים; דמי השכירות עבור החודשים ספטמבר ואוקטובר יחושבו על פי עומס שכר הדירה בפועל, ביחס לחודשים המקבילים בשנה הקודמת; החברה הודיעה כי סכומי גביה עודפים יעמדו לזכות השוכרים עבור תשלומי שכ"ד עתידיים

אורנה יפת 10:1115.09.20

קבוצת צים, המפעילה את מרכזי צים אורבן ו-seven תעניק לשוכרים פטור משכר דירה לחודשים ספטמבר ואוקטובר. מדובר בפטור לעסקים שאינם חיוניים ב-7 מרכזי קניות של צים ברחבי הארץ, 

במעלות, ערד, ועוד, מתוכם שני מרכזים בירכא ואום אל פאחם תחת המותג seven.

  

 

במכתב שהעבירה החברה לשוכרים והגיע לידי "כלכליסט" מציין רני צים, יו"ר ומנכ"ל החברה כי "הסגר הפוקד אותנו שוב, מעמיד אותנו בפני אתגרים חדשים כאשר אנו עדיין מתמודדים עם תוצאות הסגר הקודם".

 

"קבוצת צים נקטה עד כה במדיניות הסיוע לשוכריה במשבר מתמשך זה, וזאת מבלי שברור עד כה, מה תהיינה ההשלכות בטווח הארוך או האם תזכה הקבוצה לסיוע כלשהו מאיזה מן הגורמים האמונים על קבלת ההחלטות ועל הוצאתן לפועל". "גם בסבב זה", מוסיף צים "קבוצת צים תעמוד לצד שוכריה ותסייע ככל הנדרש בתקווה כי יהיה זה הסבב האחרון בדרך ליציאה מהמשבר".

צים אורבן באום אל פאחם צים אורבן באום אל פאחם צילום: יובל כאן

 

 

צים תתן פטור וזיכוי מדמי השכירות הבסיסיים ודמי הניהול עבור אבדן ימי העבודה בפועל שנגרמו כתוצאה מהנחיית הסגר בחודשים ספטמבר ואוקטובר. דמי השכירות עבור החודשים ספטמבר ואוקטובר יחושבו על פי עומס שכר הדירה בפועל ביחס לחודשים המקבילים בשנה הקודמת. החברה הודיעה כי סכומי גביה עודפים, על פי התחשיב, יעמדו לזכות השוכרים עבור תשלומי שכר דירה עתידיים.

 

בנוסף, דמי השכירות הבסיסיים ודמי הניהול של חודש אוקטובר ייגבו מהשוכרים ביום 18.10.2020.

 

ההסדר איננו כולל את בתי העסק החיוניים ואלה שיורשו לפתוח סניפים, כגון: סופרמרקט, פארם, קצביות, מאפיות, חנויות נוחות, חנויות סלולר, סטוק, כלים חד פעמיים, חנויות DIY, משרדי ממשלה, תעשיה, משרדים, בנקים, קופות חולים ועסקים מתחום הקמעונאות, אשר ישלמו דמי ניהול ושכירות כרגיל.

 

כל יתר החנויות בקניונים שיהיו סגורות, יזכו להטבות. בין היתר חנויות האופנה שמהוות כמחצית מתמהיל החנויות בקניונים יזכו לפטור משכר הדירה, וכן חנויות הנעלה, כלי בית, תיקים, אקססוריז, ספרים, קוסמטיקה, חנויות כלבו ועוד.

 

אתמול הוציאה קבוצת ביג מכתב דומה לשוכרים בו הודיעה כי תתן פטור משכר דירה ודמי ניהול עבור אובדן ימי עבודה בחודשים ספטמבר ואוקטובר. עזריאלי ומליסרון צפויות גם הן לצאת בהודעות דומות. הקבוצות הודיעו לשוכרים בעל פה על הכוונה לתת פטור על ימי הסגר אך לא הוציאו להם בשלב זה מכתבים רשמיים.

x