$
פרסום ושיווק

אלקטרה מוצרי צריכה ובוש הגרמנית יקימו פארק טכנולוגי למערכות אקלים באשקלון

הפארק ייחנך במהלך 2022 בהשקעה של 100 מיליון שקל ויועסקו בו 300 עובדי יצור ומהנדסים, חלקם מהנדסי בוש שיעשו רילוקיישן לישראל. כפי שנחשף בכלכליסט, בוש תרכוש 40% ממפעל אלקטרה שיוקם באשקלון ויחליף את המפעל הקיים בראשל"צ

אורנה יפת 13:1107.09.20

אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו של משפחת זלקינד וחברת בוש הגרמנית יקימו פארק טכנולוגי למערכות אקלים באשקלון, בהשקעה של 100 מיליון שקל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", Bosch Termotechnology חברה בת של בוש, תרכוש 40% ממפעל אלקטרה שיוקם באשקלון ויחליף את המפעל הקיים בראשון לציון. תמורת המניות תשלם בוש לאלקטרה 8 מיליון יורו וייוצרו בו מערכות אקלים של אלקטרה ובוש.

 

הפארק ייחנך במהלך שנת 2022 על שטח של 32 דונם ויועסקו בו 300 עובדי יצור ומהנדסים, חלקם מהנדסי בוש שיעשו רילוקיישן לישראל. את מערכות המיזוג שייוצרו בישראל תפיץ בוש בעולם תחת המותג Bosch ותחת מותגים פרטיים אחרים.

 

מימין סמנכ"ל הכספים של אלקטרה צריכה יוני צברי, מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר ומנכ"ל אלקטרה תעשיות יגאל גרוייסר מימין סמנכ"ל הכספים של אלקטרה צריכה יוני צברי, מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר ומנכ"ל אלקטרה תעשיות יגאל גרוייסר צילום: דורון ברסקי

 

אלקטרה צופה, כי עד 2027 תייצא מערכות אקלים בהיקף של 600 מיליון שקל, זאת לעומת 60 מיליון שקל כיום. בעקבות הסכם השותפות החברות צופות להגיע תוך ארבע שנים לכ- 10% מנתח השוק באירופה בתחום משאבות החום.

 

לדברי צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, "שינויי התקינה באירופה בתחום משאבות החום חייב את היצרניות הגדולות בעולם לחשב מסלול מחדש ולבחון טכנולוגיות ידידותיות לסביבה מבוססות אינוורטר. תחום מערכות החימום הוגדר כמנוע הצמיחה המרכזי של החברה בשנים הקרובות ואנו מעריכים כי תוך חמש שנים היקף המכירות שלו בחברה יהיה זהה להיקף המכירות של תחום המזגנים כיום. ההסכם עם בוש יאפשר לנו להנגיש את מערכות מיזוג האוויר המתקדמות שלנו ל-12 שווקים חדשים, לרבות איחוד האמירויות, ספרד, איטליה ופורטוגל".

x