$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

קסטרו יוצאת סופית מקניון שבעת הכוכבים

בהודעה מטעם החברה לחברי מועדון הלקוחות שלה, היא מפנה אותם לחנויות בקניונים מתחרים. זאת לאחר שביולי תבעה חברת קניון שבעת הכוכבים את קסטרו בטענה להפרת דמי השכירות, ניהול וחשמל, ועל כך שלא פתחה החנות מיד עם תום הסגר

אורנה יפת 18:0420.08.20

חנות קסטרו בקניון שבעת הכוכבים נסגרה סופית ולא תיפתח מחדש. כך נודע ל"כלכליסט". בהודעה מטעם החברה ללקוחות המועדון שלה, מפנה קסטרו את הלקוחות לחנויות בקניונים מתחרים לשבעת הכוכבים. "חנות קסטרו שבעת הכוכבים נסגרה, אבל.. בואו לבקר בחנויות קסטרו רמת אביב, ברננים ובעיר ימים", כתבה החברה בהודעה ללקוחות.

 

 

לסגירת החנות קדם סכסוך מסחרי בין הקניון לבין חברת האופנה, בחסות משבר הקורונה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בחודש יולי הגישה חברת קניון שבעת הכוכבים לבית משפט השלום בתל אביב תביעה לפינוי מושכר של קסטרו מהקניון שנמצא בהרצליה.

קניון שבעת הכוכבים קניון שבעת הכוכבים צילום: עמית שעל

 

קסטרו בחרה שלא לפתוח מחדש את החנות שלה בקניון שבעת הכוכבים כשתקופת הסגר הראשונה הסתיימה ב-7 במאי. הקניון טען בתביעה להפרת הסכם השכירות בכך שקסטרו לא שילמה דמי שכירות, דמי ניהול וחשמל ובכך שלא פתחה את החנות מייד עם חלוף ההגבלות של המשבר. בסך הכל שילמה חברת האופנה לקניון דמי שכירות וניהול חודשיים בגבוה 113 אלף שקל.

 

במהלך חודשי משבר הקורונה פעלה קבוצת האופנה מול משכירי הנכסים על מנת להפחית את שכר הדירה ודמי הניהול ואת שיעורם ממחזור המכירות מאז נפתחו החנויות, במהלך הרבעון השני. קבוצות הקניונים הגדולות הציעו ביוזמתן מתווים להקלה על השוכרים במהלך החודשים מרץ עד יוני.

 

חנות קסטרו הסגורה הקניות שבעת הכוכבים חנות קסטרו הסגורה הקניות שבעת הכוכבים

 

ההקלות בשכר הדירה להן זכתה קסטרו במהלך הרבעון השני ובעבור החודשים מרץ-יוני, הסתכמו ב-24 מיליון שקל. קסטרו ממשיכה לנהל משא ומתן עם קבוצות הקניונים על הקלות לחודשים יולי ואוגוסט, וצפויה לחסכון נוסף של 320 אלף שקל. בחלק מהמקרים ויתרו בעלי הנכסים לקסטרו על שכר הדירה על התקופה בה החברה הייתה בהדממה,מה שחסך לה כמיליון שקל.

 

במסגרת המגעים של קסטרו עם בעלי הנכסים, לא הגיעה החברה להבנות עם שלושה קניונים ובחרה שלא לפתוח את החנויות בהם: קניון TLV, קניון שבעת הכוכבים וקניון הראל במבשרת, שגם הוא הגיש נגדה תביעה לבית המשפט. קסטרו מהווה שוכר עוגן בקניונים ומפעילה חנויות גדולות במיקומים מרכזיים.

 

מחברת קסטרו נמסר: "קסטרו מייעלת את פעילותה בכל הרבדים והציגה לאחרונה נתונים כספיים מצויינים המעידים על מצבה האיתן ויכולתה להתמודדות עם עתיד המשק שאינו ברור. יחד עם זאת, ישנן עדיין חברות קניונים שלא הפנימו את צו השעה בעולם כולו בכלל, ובישראל בפרט. אם לא תהיה הבנה ושיתוף פעולה בין חברות האופנה והקניונים לשעה החדשה יהיו חנויות שייסגרו ובמקומן נפתח במקומות אחרים שמתאימים יותר. כך פתחנו כעת שלוש חנויות חדשות של הקבוצה בנצרת, בכרמיאל וברמלה".

x