$
פרסום ושיווק

בדרך לפתרון הסכסוך: חנויות קסטרו הודיס ברמת אביב ונצרת לא ייסגרו

יממה לאחר מכתב האיום מצד מליסרון על סגירת שתי חנויות בשל הפרת תשלום שכר דירה מצד קבוצת קסטרו הודיס, מנהלים הצדדים מגעים לפתרון הסכסוך וקסטרו צפויה לחדש את הוראות הקבע שעצרה לחברת הנדל"ן

אורנה יפת 15:0308.07.20
חנויות קסטרו ברמת אביב ובעופר סנטר נוף הגליל לא ייסגרו. ל"כלכליסט" נודע כי יממה לאחר מכתב האיום מצד מליסרון על סגירת שתי החנויות בשל הפרת תשלום בכלל החנויות של קסטרו בקניוני עופר, מנהלים הצדדים מגעים לסיום המשבר וקסטרו פועלת לחידוש הוראות הקבע.

 

 

 

אמש שיגרה מליסרון מכתב לקבוצת קסטרו הודיס ובו הודיעה על סגירה חד צדדית של שתי חנויות הקבוצה ברמת אביב ובנצרת עילית. במליסרון בחרו לסגור לקבוצה שתי חנויות בלבד, על אף שקסטרו מצידה הפסיקה הוראות הקבע של כלל חנויות הקבוצה שפועלות בקניוני מליסרון.

 

חנות קסטרו סגורה (ארכיון) חנות קסטרו סגורה (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

מהמכתב של מליסרון עולה כי ביטול ההרשאות יצר חוב של קרוב ל-4 מיליון שקל מצד קסטרו הודיס לחברת הנדל"ן. "אין זו זכותכם להפסיק חד-צדדית את תשלומי השכירות והניהול, כפי שעשיתם. ביטולם הגורף של כתבי הרשאה לחיוב חשבון, בכל סניפי קבוצתכם בקבוצתנו, ויצירת חוב בהיקף של למעלה מ-3.8 מיליון שקל, מהווים כאמור הפרה יסודית וחמורה של כל אחד מחוזי השכירות שבין קבוצתכם וקבוצתנו.

 

"לעת הזו, ומבלי שישתמע מכך כל ויתור מצד קבוצתנו על זכות או טענה או תביעה כלשהן כלפי קבוצתכם, נמסרת לכם בזאת הודעה בדבר ביטול חוזי השכירות של חנויות "קסטרו" בקניון "עופר רמת אביב" ובמתחם "עופר סנטר ונוף הגליל". הנכם נדרשים אפוא לפנות את שני הסניפים הנ"ל ולהשיב את החזקה בהם לידי קבוצתנו, בתוך 10 ימים מהיום, בהתאם להוראות חוזי השכירות הנ"ל בדבר ביטול חוזה ופינוי המושכר. כן הרינו להודיעכם על מימוש כלל הבטוחות אשר הופקדו בידי קבוצתנו בקשר עם חוזי השכירות", כתב היועץ המשפטי של מליסרון עו"ד גיא כשר

 

בקבוצת קסטרו הודיס בחרו לעצור את הוראות הקבע לאחר שמליסרון בחרה שלא להחזיר לשוכרים כסף במזומן עבור מחצית חודש מרץ בו היו הקניונים סגורים על פי החלטת ממשלה. במקום זאת, יצאה קבוצת הנדל"ן במבצע במסגרתו חילקה שוברי הנחה ללקוחות הקניון ברשתות שהביעו נכונות להצטרף למבצע. במליסרון טענו כי זו הדרך למשוך לקוחות לקניון ולהעלות הפדיונות בחנויות. אלא שבקסטרו בחרו שלא להשתתף במבצע וטענו כי מליסרון לא העניקה את מלוא ההחזרים על התקופה שהקניונים היו סגורים".

x