שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

לאחר מחלוקת על דמי השכירות: אופטיקה הלפרין תפנה את הסניף שלה באבן גבירול

משכירת הנכס הגישה תביעת פינוי נגד הרשת על רקע מחלוקת על תשלום דמי השכירות בסניף הוותיק בשל משבר הקורונה. בעקבות הסכמות שאליהן הגיעו הצדדים, תפנה אופטיקה הלפרין את המקום. יעקב הלפרין: "אבא שלי קבע מזוזה בסניף לפני 30 שנה, אבל אני לא נמצא איפה שאני לא רצוי. אפתח סניף כפול בגודל באבן גבירול"

ליטל דוברוביצקי 18:2206.07.20

רשת אופטיקה הלפרין הסכימה לפנות את הסניף הוותיק שלה שאותו היא שוכרת זה 30 שנה באבן גבירול בתל אביב. זאת בעקבות תביעת פינוי שהגיש נגד הרשת משכירת הנכס.  

 

בין הצדדים התפתח סכסוך משפטי על תשלום דמי השכירות עבור הסניף בשל משבר הקורונה. יעקב הלפרין, הבעלים של הרשת, אמר היום בבית משפט השלום בתל אביב כי  "זה הסניף השני שקם לרשת, והוא קיים כבר 30 שנה. אבא שלי קבע בו את המזוזה, ופעם אחת לא איחרתי בתשלום. בגלל טעות של חודש לא רוצים אותי? אין בעיה, אני לא רוצה להרגיש לא רצוי. אמרתי לעורך הדין שלי שאני לא רוצה מלחמה - אגיד תודה ואני הולך". לדברי הלפרין, "יש לרשת 130 סניפים, ובכולם המשכירים גילו כלפינו אמפתיה. יש לי 700 עובדים. אני צריך להרגיש רצוי".

יעקב הלפרין, בעלי אופטיקה הלפרין יעקב הלפרין, בעלי אופטיקה הלפרין צילום: אוראל כהן

 

עו"ד רפאל יולזר עו"ד רפאל יולזר

משכירת הנכס אמרה בבית המשפט כי יש לה 125 שוכרים ברחבי הארץ: "מי שפנה אלי באופן אישי וביקש ממני שאעזור לו - עזרתי. הגשתי את התביעה כדי להגן על עצמי".

 

במהלך הדיון ציין בא כוח המשכירה, עו"ד רפאל יולזרי, שותף במשרד גדעון פישר כי " לאחר התייעצות עם מרשתי, אנחנו לא מוכנים לשום ויתור ושום הנחה...מוסכם כי לאחר חילוט הערבות הבנקאית ולאור תשלום דמי השכירות עד סוף ספטמבר, אופטיקה הלפרין אינה חייבת סכומים כלשהם נכון להיום". השופט עמית יריב הוציא בהסכמת אופטיקה הלפרין צו, שלפיו הרשת תפנה את הסניף לא יאוחר מ-30 בספטמבר.

 

יעקב הלפרין, בעלי רשת אופטיקה הלפרין מסר בתגובה: "כשבאים ואומרים לי אחרי 30 שנה תשלם את אפריל מבחינתי אין יותר ברכה בחנות הזו. המשכיר ביקש צו פינוי הודעתי לו שאני לא רוצה אפילו להתגונן. אני מעוניין לצאת מהחנות. אף משכיר לא גבה ממני בשאר הסניפים את אפריל. לצערי המשכיר הזה לא הסכים וסירב לטענתו לממן אותי. אני לא רוצה להיות שם. אני לא עוזב את אבן גבירול. להיפך - אני הולך לחפש עכשו חנות כפולה בגודל באבן גבירול, אבל לא אהיה במקום הזה".

 

 

 

 

x