$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים והלוויין לא פרסמה את דו”חות 2017: "הפקות נמשכות כמה שנים"

הדו”חות השנתיים של המועצה מפרטים את העמידה בחובת התוכן של שתי החברות, העומדת כיום על כ־8% מהכנסותיהן. משמע, תחת הדו”חות מבוקרים כ־300 מיליון שקל בשנה המושקעים בהפקות.

אביאור אבו 08:1406.07.20

מועצת הכבלים והלוויין, הרגולטור שמפקח על החברות HOT ו־yes, טרם פרסמה את דו”חותיה לשנים 2019-2017. הדו”חות השנתיים של המועצה מפרטים את העמידה בחובת התוכן של שתי החברות, העומדת כיום על כ־8% מהכנסותיהן. משמע, תחת הדו”חות מבוקרים כ־300 מיליון שקל בשנה המושקעים בהפקות.

 

את הנתונים המבוקרים מהחברות מקבלת המועצה בחודש מאי בשנה העוקבת, אך הדו”חות מתפרסמים בעיכוב לא סביר: יותר משלוש שנים אחרי. למעשה, הדו”ח לשנת 2016 פורסם רק בפברואר האחרון. במועצה טוענים שמכיוון ששוק ההפקות הוא דינמי וסובל מביטולים לא מעטים של חוזים, כמו גם הפקות שנמשכות כמה שנים, היא מתקשה לפרסם את הדו”חות בזמן סביר. המועצה נדרשת לבדוק כי החברות עמדו בשלושה שלבים: חוזה, הפקה ושידור.

  

אשר ביטוןלשעבר מ”מ היו”ר המועצה אשר ביטוןלשעבר מ”מ היו”ר המועצה צילום: דוברות משרד התקשורת

 

המועצה לא פעילה מאז עזב לפני כשבוע אשר ביטון את תפקיד מ”מ היו”ר לטובת מנכ”ל משרד הדיגיטל הלאומי בראשות השר דוד אמסלם. למעשה, אין יו”ר קבוע למועצה מאז ספטמבר 2018.

 

בנוסף, מתוך 13 חברי מועצה, בפועל מכהנים רק 5. מינוים של החברים החסרים מחכה לאישור הממשלה, מתוכם גם תפקיד היו”ר שלו נבחר ניר שוויקי. מהמועצה נמסר: “דו”ח 2017 יפורסם בקרוב, ושל 2018 יפורסם עד סוף השנה. הפרסום התעכב בשל שינויים בשנים קודמות שדרשו תיקונים והעבודה במתכונת מצומצמת במשבר הקורונה”.

 

x