$
פרסום ושיווק

בגלל הקורונה: איקאה מבטלת את הסייל של הקיץ

רשת הריהוט השבדית, החליטה כי על רקע המשבר לא יתקיים השנה סייל הקיץ המסורתי, ובמקומו תציע "הצעות מיוחדות" על מוצרים שונים

נורית קדוש 13:2628.06.20

בחסות הקורונה, מבטלת איקאה לראשונה את סייל הקיץ. רשת הריהוט השבדית, החליטה כי על רקע משבר הקורונה, לא יתקיים השנה סייל הקיץ המסורתי, ובמקומו תציע איקאה "הצעות מיוחדות" על מוצרים שונים.

 

 

 

 

סניף איקאה סניף איקאה

 

באיקאה נימקו את ההחלטה החריגה ברצון למנוע התקהלות מוגברת בחנויות וכן בטענה כי לחברה יש זמינות מוגבלת של מלאים.

 

המלאי המוגבל לו טוענת החברה, יגרום גם לכך שכמות המוצרים המוצעת בהנחה תהיה מצומצמת.

 

ההחלטה לבטל את חודש המכירות בהנחות מעמיקות, אשר התקיים לאורך כל השנים, התקבלה בהמשך להחלטה להאריך בחודשיים נוספים את החל״ת אליו הוציאה מאות מעובדיה, מה שצפוי להוביל לפיטורי כ-300 עובדים.

 

פיטורי העובדים נרשמים למרות שאיקאה היתה הראשונה מבין הקמעונאים שאינם עוסקים במזון ובפארם לפתוח את החנויות. החלטה שנויה במחלוקת, שעוררה טענות לפיהן קשרים אישיים של בעלי הרשת בישראל מתיו ברונפמן ושולם פישר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, הובילו להכללת הרשת ברשימת העסקים שניתן לפתוח, בימים בהם אפילו בתי העלמין היו סגורים.

 

במהלך התקופה, פתחה איקאה חנות באשתאול, לאחר שהוכשרו חריגות בנייה קשות. באיקאה טענו כי העבודה לא חזרה להיקפים שנרשמו לפני המשבר ובעקבות כך, צומצמו שעות הפעילות והחנויות נסגרות שעתיים מוקדם יותר בכל יום ולא יפתחו עוד במוצאי שבת.

x