$
פרסום ושיווק

עסקת ענק לתאגיד: הסדרה "טהרן" נמכרה לאפל

החברה רכשה את העונה הראשונה של סדרת הדרמה החדשה של התאגיד, העולה בישראל בשני הקרוב; "בכל קנה מידה מדובר בעסקה הכי משמעותית שנחתמה עבור דרמה ישראלית עם גוף שידור בינלאומי", אומר אלון ארניה, אחד ממפיקי "טהרן"

רותה קופפר 18:0016.06.20
סדרת הדרמה החדשה של התאגיד "טהרן" העולה בישראל ביום שני הקרוב, נמכרה לחברת אפל במה שהתאגיד מכנה "אחת העסקאות הגדולות בתעשייה הישראלית" (כשנשאלו לפרטי העסקה נמסר מהתאגיד כי הם "מנועים למסור את פרטי סכום העסקה בין היתר בשל סודות מסחריים").

 

 

"בכל קנה מידה מדובר בעסקה הכי משמעותית שנחתמה עבור דרמה ישראלית עם גוף שידור בינלאומי", אומר אלון ארניה, אחד ממפיקי "טהרן".
מתוך "טהרן" מתוך "טהרן" צילום: באדיבות כאן

 

עסקת המכירה של הסדרה נעשתה על ידי ענקית הפצת התכנים הקנדית, Cineflix Rights, שולה ודנה הפקות ו- Paper Plane Productions. את הסדרה יצרו משה זונדר, דנה עדן ומאור כהן, כתבו משה זונדר ועמרי שנהר וביים דני סירקין. מפיקים שותפים: ג'וליאן לרו ואלון ארניה.

 

"טהרן" מגוללת את סיפורה של תמר רביניאן, האקרית צעירה מיחידת 8200 שמסופחת למוסד ונשלחת תחת זהות בדויה לטהרן למשימה מסוכנת, שאמורה לתמוך בתקיפת מתקני הגרעין באיראן. תמר, המוצאת את עצמה בעיר עוינת, תחת מצוד המאיים על חייה, חוברת לאקטיביסטים מקומיים ומתחברת לשורשיה המשפחתיים באיראן. בין כוכבי הסדרה: ניב סולטן, מנשה נוי, לירז צ'רכי, אסתי ירושלמי, וכן שון טאוב ונאביד נגהאבן ("הומלנד").

 

"מדובר בעסקת המאה של גופי התקשורת וההפקה בישראל. זהו הישג חסר תקדים לגוף שידור צעיר שהתחיל את פועלו לפני שלוש שנים בלבד. לא זו בלבד שהפכנו ליצרן התוכן הגדול והאיכותי בישראל, כעת אנו גם אור לגויים", אמר מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי אלדד קובלנץ.

 

דנה עדן מדנה הפקות אמרה כי "זהו הפי אנד הוליוודי למסע מטורף שהחל לפני חמש שנים. אנחנו וכאן-11 האמנו בסדרה לאורך כל הדרך וזכינו להבעת האמון הגדולה ביותר שאפשר לבקש".
x