$
פרסום ושיווק

לידיעת ועדת גילאור: חברת מועצת תאגיד השידור החדשה, דורית ענבר, בניגוד עניינים

שר התקשורת הנדל מינה אתמול 8 חברים למועצת התאגיד, ביניהם דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, שהתאגיד משקיע בחברות שמפיקות את הסרטים הנתמכים על ידה; הנדל: "ועדת האיתור בחנה לעומק את הנושא ולא מצאה שיש מניעה למינוי"; ענבר: "ביקשתי שיוכן הסדר ניגוד עניינים"

אביאור אבו 10:5116.06.20

שר התקשורת יועז הנדל, מינה אתמול 8 חברים למועצת תאגיד השידור, אך מתברר כי אחת מהן, דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, נמצאת בניגוד עניינים עם התאגיד, שמשקיע בחברות שמפיקות חלק מהסרטים הדוקומנטריים שבהם תומכת הקרן.

 

 

 

מינויה של ענבר, שאותרה יחד עם השאר בידי ועדה בראשות השופט בדימוס אילן שיף, עברה את אישורו של הנדל, ועתה דרוש אישורה של ועדת גילאור, הבודקת מינויים בחברות ממשלתיות.

 

 

יועז הנדל, שר התקשורת יועז הנדל, שר התקשורת

 

בהודעה שנמסר אתמול מטעם שר התקשורת, לא צוין תפקידה הנוכחי של ענבר, בניגוד לפרטים  על שאר המועמדים. ענבר מיועדת לכהן במועצה כנציגת ציבור בעלת ניסיון בתפקיד ניהולי בגוף העוסק בשידורים. סביר כי ענבר תידרש לחתום על הסכם ניגוד עניינים, ובין היתר להפסיק כל שיתוף פעולה חיצוני עם התאגיד.

 

 

 דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה צילום: עמית שעל

 

ענבר היתה אחת המועמדות לתפקיד מנכ"ל תאגיד השידור, אך לבסוף בחרה מועצת התאגיד להמשיך עם אלדד קובלנץ. היא שימשה בין השנים 2003-2000 יו"ר מועצת הכבלים והלוויין וכן מנכ"לית מנהלת הסדרת השידורים לציבור. בין השנים 2005-2004 שימשה מנכ"לית טלעד, זכיינית ערוץ 2 לשעבר, ובין השנים 2009-2007 היתה סגן יו"ר וחברה בוועד הפועל של רשות השידור.

 

כאמור, משנת 2008, ענבר משמשת כמנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. הקרן היא עמותה ללא מטרות רווח, שהוקמה בשנת 1993 במטרה לתמוך ביצירות קולנוע ישראלי. התאגיד השקיע בסרטי תעודה הנתמכים על ידי הקרן, כמו "הדווקאים", "מאז שנדב" ו"ליגה ג'".

 

מועדת האיתור נמסר כי הנושא נבדק לעומק וכי חבריה השתכנעו שאין שום ניגוד עניינים.

 

משר התקשורת יועז הנדל נמסר: "ועדת האיתור בחנה לעומק את הנושא ולא מצאה שיש מניעה למינוי ועל בסיס זה המליצה לשר. המינוי דורש את אישור ועדת גילאור. השר סומך ידיו על הוועדות שעשו ויעשו עבודתן כהלכה”.

 

דורית ענבר מסרה: "קידום הקולנוע ותמיכה בסרטים וביוצרות/ים ובחופש היצירה הם שיקולים משותפים לקרנות הקולנוע וגם לתאגיד ולכן אין ניגוד עניינים בין התפקידים, אלא להיפך, ואני גאה להצטרף למועצת התאגיד ולתמוך בקידום מגוון היוצרים והיצירה הקולנועית והטלוויזיונית בישראל. כל גוף – קרנות קולנוע וגופי שידור - בוחר את היצירות בהן יתמוך במנגנון עצמאי ונפרד. בקרן הקולנוע הבחירה נעשית לפי חוק, בידי לקטורים חיצוניים המתחלפים מידי סבב ומנהל אמנותי. איני יודעת מה המנגנון של התאגיד אך בטוחה שגם הוא מקצועי. כדי למנוע כל מראית עין, ביקשתי שיוכן הסדר ניגוד עניינים ובכל מקרה אמנע מלהתערב בהחלטות העוסקות בתמיכה ביצירות קולנועיות הנתמכות על ידי קרנות קולנוע. פעילות התאגיד היא רחבה ומורכבת ודורשת מעורבות רבה של מועצת התאגיד בתחומי פעילות רבים וחשובים נוספים שבהם יש לי ידע וניסיון רב ובהם בכוונתי לפעול".

 

x