פרסום ושיווק

מונו 8 חברי מועצה לתאגיד השידור, ביניהם גיל עומר שימשיך לכהונה שנייה כיו"ר

ועדת האיתור בחרה בחמישה חברים לקדנציה שנייה ומינתה שלושה חברים חדשים, הדורשים את אישור ועדת גילאור; התאגיד התנהל ללא פיקוח מאז אפריל, אז סיימה המועצה כהונה ראשונה של 4 שנים

אביאור אבו 20:5815.06.20

שר התקשורת, יועז הנדל, מינה היום (ב') שמונה חברי מועצה לתאגיד השידור הציבורי, בהם יו״ר המועצה היוצא גיל עומר, אשר ימונה לכהונה נוספת. זוהי אינה בשורה חיובית עבור המנכ"ל אלדד קובלנץ, אשר בינו ובין עומר לא שוררים יחסים טובים.

 

 

 

המועצה סיימה את תקופת כהונתה באפריל, לאחר קדנציה של ארבע שנים, ומאז התנהל התאגיד ללא פיקוח, לאור סחבת באיתור החברים. במועצה נמצא כיום חבר אחד, שלומי שטיין, שמונה בנפרד מהשאר וכהונתו אמורה להסתיים ביולי. עם זאת, המניין החוקי לפעילות המועצה הוא 7 חברים לפחות, מתוך מצבה של 12. המועצה צפויה לחדש את פעילותה רק לאחר שוועדת גילאור תאשר את המינויים החדשים. איתורם של שאר החברים, כמו אלו שנבחרו עתה, מופקד בידי ועדה בראשות השופט בדימוס אילן שיף.

 

שר התקשורת יועז הנדל שר התקשורת יועז הנדל

 

הווועדה בחרה בחמישה חברים לקדנציה שנייה: היו"ר עומר, המשמש גם כמנכ"ל מוזיאון הילדים בחולון; דלית שטאובר, ששימשה כמנכ"לית משרד החינוך; דוד אלכסנדר, ששימש כמנכ"ל תיאטרון הבימה וכראש מינהל התרבות במשרד החינוך והתרבות; חמיס אבולעפיה, המשמש כפרשן ומגיש בכלי תקשורת בישראל ובחו״ל; ואהובה פיינמסר, שכיהנה כמנכ"לית הטלוויזיה החינוכית.

 

המשמעות היא, שנכון לעת הזו, הוועדה לא המליצה על שלושה חברי מועצה לקדנציה שנייה: אורית מסילתי, אורלי גרטי-סרוסי ואורנה דויטש. כמו כן, טרם החליטה המועצה אם להאריך את כהונתו של שטיין. חברי המועצה החדשים שמינתה המועצה: מנחם בן ששון, פרופוסור להיסטוריה של עם ישראל, שימש כרקטור וכנשיא האוניברסיטה העברית; דורית ענבר, ששימשה כמנכ"לית טלעד וכיו"ר מועצת הכבלים והלוויין; ומיכל רפאלי כדורי, ששימשה כסמנכ"ל רגולציה בחברת yes וכיו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

 

שר התקשורת יועז הנדל מסר: "תאגיד השידור הציבורי הוא גוף תקשורת עצמאי. הדגשתי בפני חברי המועצה שמונו את חשיבות הגיוון התקשורתי. ייצוג הולם לכלל החברה הישראלית ושמירה על אתיקה עיתונאית ומקצועית. כשר התקשורת אעשה מה שנדרש על מנת להגן על חופש העיתונות, ולשמור על תקשורת מאוזנת, אשר משקפת את פניה היפות של החברה הישראלית על כל גווניה. התרשמתי שגיל עומר הוא האדם המתאים לעמוד בראש התאגיד, ולדחוף אותו לשידור איכותי ומגוון יותר".

x