שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול סוגרת את הפעילות בישראל ומפטרת את העובדים

שנתיים אחרי שנכנסה לישראל, יצרנית הסיגריות האלקטרוניות האמריקאית מצמצמת פעילות בשווקים בהם היא פועלת בעולם, בעיקר כאלה בהם הרגולטור מערים עליה קשיים. מלבד ישראל, בה פוטרו כל 60 עובדי החברה, ג'ול סוגרת פעילות גם בבלגיה, צרפת, ספרד, פורטוגל ואוסטריה

אורנה יפת 18:2701.06.20
שנתיים אחרי שנכנסה לישראל, חברת JUUL, יצרנית הסיגריות האלקטרוניות, סוגרת את הפעילות ומפטרת את העובדים. החברה העסיקה בישראל 60 עובדים שכולם פוטרו או נמצאים בהליכי פיטורין.

 

ישראל היתה יעד ההתרחבות הראשון של ג'ול מחוץ לארה"ב. החברה פעלה ב-20 מדינות ונכנסה לישראל לאחר שכבשה 75% משוק הסיגריות האלקטרוניות בארה"ב. כעת מתחילה ג'ול לצמצם פעילות בשווקים בהם היא פועלת בעולם, בעיקר כאלה שבהם הרגולטור מערים עליה קשיים. במקביל לישראל, נמצאת ג'ול בהליכי סגירה של פעילות בחמש מדינות נוספות: בלגיה, צרפת, ספרד, פורטוגל ואוסטריה.

 

 

 

 

סיגריה אלקטרונית של ג'ול סיגריה אלקטרונית של ג'ול צילום: AP

 

ג'ול נכנסה לישראל באפריל 2018 ושיווקה את הסיגריה האלקטרונית כאלטרנטיבה לסיגריות רגילות. החברה העלתה קמפיינים לקידום המוצרים שלה, וניצלה את העובדה שבאותה העת כללי האיסור על מוצרי טבק לא חלו על סיגריות אלקטרוניות. ג'ול ניסתה להילחם בחוקים הרגולטוריים של משרד הבריאות האוסרים פרסום של מוצרי טבק, אך נכשלה והחוק בישראל האוסר פרסום וקידום של סיגריות הוחל גם על סיגריות אלקטרוניות.

 

דווקא מאז שהחלה לפרסם את המוצר שלה בישראל, פתח משרד הבריאות בקמפיין נגד הסיגריות האלקטרוניות וטען כי כמות הניקוטין בקפסולות של ג'ול מסוכנת לבריאות והחברה נאלצה להפחית את כמות הניקוטין בקפסולות שלה.

 

לאחר שרבים מבני הנוער האמריקאים התמכרו למוצר שלה, בשל העובדה שהחברה משווקת סיגריות בטעמי פירות שמושכים בני נוער, החלה ההידרדרות של ג'ול בעולם. לאחר פרסום על מקרי מוות של צרכנים שהשתמשו במוצרי אידוי, נפגעה קטגוריית מוצרי האידוי וג'ול החלה בחשיבה מחדש, במסגרתה היא סוגרת שלוחות בעולם. צמצום הפעילות בא גם על רקע העובדה שהחברה טרם קיבלה אישור FDA לשיווק המוצר. האישור היה אמור להתקבל באפריל 2020 אך נדחה בשל אירועי הקורונה. על רקע אי קבלת האישור, התקבלה החלטה שכרגע היא לא פותחת שווקים חדשים ובמדינות מורכבות לניהול, כמו ישראל, מפסיקה החברה פעילות.

 

מג'ול נמסר בתגובה: "כחלק ממאמצינו לאתחל את קטגוריית האיוד, אנו נוקטים בגישה מתודית בנוגע לנוכחות הבינלאומית של החברה. החברה תצא מהשוק הישראלי ותמשיך בפעילות לבניית אמון".

x