$
פרסום ושיווק

ישראל כץ נגד אלון שוסטר: יאפשר המשך יבוא חמאה בפטור ממכס

שר החקלאות החדש ביקש לחזור להטיל מכס על יבוא החמאה או להקצות מכסות יבוא פטורות ממכס, אלא ששר האוצר סירב: "בחרתי שוב באזרחי ישראל שמתמודדים עם יוקר המחיה"

נורית קדוש ועמרי מילמן 18:0221.05.20

שר האוצר החדש ישראל כץ נגד שר החקלאות החדש אלון שוסטר. כץ החליט שלא לבטל את הפחתת המכס על יבוא חמאה מחו״ל.

 

 

 

"כפי שפעלתי למען אזרחי ישראל ברפורמת השמיים הפתוחים וברפורמה להגדלת התחרות בנמלי הים שביצעתי למרות ההתנגדויות הרבות, ולאחר שבחנתי את כלל האפשרויות שעמדו בפני, בחרתי שוב באזרחי ישראל שמתמודדים עם יוקר המחיה והשלכות משבר הקורונה ולכן החלטתי לאפשר יבוא חופשי ללא הגבלות מס נוספות", הודיע כץ.

 

 

אלון שוסטר, שר החקלאות אלון שוסטר, שר החקלאות צילום: גדי קבלו

 

החלטת כץ, עומדת בניגוד לעמדת שר החקלאות הנכנס אלון שוסטר, אשר פנה מוקדם יותר היום לכץ, בבקשה לעצור את היבוא החופשי ללא מכס של חמאה ולחזור להטיל מכס על יבוא או להקצות מכסות יבוא פטורות ממכס. "עם כניסתי לתפקידי, אני פונה אליך בנושא יבוא חמאה ללא מכס והעתירות שהוגשו בעניין", כתב שוסטר לכץ.

 

 

ישראל כץ, שר האוצר ישראל כץ, שר האוצר צילום: אבי מועלם

 

שר האוצר לשעבר משה כחלון חתם בערב פסח על הוראת שעה המעניקה פטור ממכס ליבוא חמאה ללא מגבלה כמותית. זאת, לאחר שהסתמך, בין השאר, על מכתבו של מנכ"ל משרד החקלאות המתפטר שלמה בן אליהו, שתמך בהצעה לביטול המכס על יבוא החמאה לישראל, בטענה שכאשר יש קונפליקט בין טובת החקלאים לבין טובת הצרכנים, טובת הצרכנים עדיפה.

 

שוסטר טען כי יש חלופות לפתיחה הגורפת, שיש בהן לאפשר צריכה סדירה של תוצרת מקומית, איכותית, במחיר סביר, אלא שעמדתו לא התקבלה על ידי כץ.

x