$
פרסום ושיווק

לקנות אפשר, למדוד אסור: קבוצת זארה לא מאפשרת כניסה לתאי מדידה

משרד הבריאות לא אסר על פתיחת תאי מדידה, ונראה כי זו יוזמה עצמאית של הקבוצה, בניגוד למותגי אופנה בינלאומיים אחרים; זארה היא גם רשת האופנה היחידה שמרשה לעצמה לסגור את החנויות בקניונים בשעה 18:00 בערב

אורנה יפת 08:0813.05.20
"למען בריאותכם, תאי המדידה סגורים באופן זמני", זה השלט המקדם את לקוחות קבוצת זארה בקניונים (זארה, פול אנד בר, ברשקה, סטרדווריוס ומסימו דוטי) על רקע מגפת הקורונה.

 

 

אלא שמשרד הבריאות לא אסר על פתיחת תאי מדידה, ונראה כי זו יוזמה עצמאית של הקבוצה. יתר מותגי האופנה הבינלאומיים, ובהם אדידס, אמריקן איגל וצ'ילדרנס פלייס, מתירים למדוד בגדים לפני קנייה.

ג'ואי שוובל הבעלים של קבוצת זארה ג'ואי שוובל הבעלים של קבוצת זארה צילום: אבי ולדמן

 

כאחת מקבוצות האופנה המובילות, בחר הבעלים של זארה ג'ואי שוובל להישאר מחוץ להתאגדות רשתות האופנה והמסחר שהוביל הראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת פוקס. בעוד בעלי הרשתות ניהלו מאבק יומיומי והרבו לעלות לירושלים, דאג הבעלים של זארה לעשות לביתו מול הקניונים, ואף חתם על חוזים לחנויות חדשות בקניוני עזריאלי.

 

זארה היא גם רשת האופנה היחידה שמרשה לעצמה לסגור את החנויות בקניונים בשעה 18:00 בערב, בעוד רשתות אופנה אחרות סוגרות ב־20:00 וב־21:00 . ההתנהלות של זארה משפיעה על רשתות מתחרות, בעיקר על הקטנות שבהן, שלא מוצאות טעם להישאר פתוחות אחרי שעת הסגירה של זארה.

x