$
פרסום ושיווק

משבר הקורונה

עזריאלי ומליסרון: אלה ההנחות שיקבלו השוכרים בתקופת הקורונה

מדובר בתקופה שבין מאי ליוני. קבוצת עזריאלי גם העמידה קרן בהיקף של 100 מיליון שקל שתעניק הלוואות ומענקים לעסקים קטנים ובינוניים

אורנה יפת 09:5105.05.20

אחרי ההודעה על פתיחת הקניונים ביום חמישי הקרוב, פרסמו הבוקר (ג') קבוצות הנדל"ן עזריאלי ומליסרון את מתווה דמי השכירות שיגבו מהשוכרים ואת ההקלות על התקופה שבה החנויות היו סגורות.

 

 

 

קבוצת קניוני עופר מוותרת על דמי השכירות ודמי הניהול מתחילת חודש אפריל ועד ה-6 במאי. כמו כן, על דמי השכירות הבסיסיים מה-7 במאי ועד סוף מאי תתן מליסרון הנחה של 50%. את דמי השכירות המופחתים על חודש מאי יוכלו השוכרים לשלם ב-3 תשלומים חודשיים שווים, ב-1 ביוני, ב-1 ביולי וב-1 באוגוסט, במטרה להקל על בעלי העסקים בתזרים המזומנים. דמי הניהול על חודש מאי (31-7 במאי) ישולמו ב-20 במאי.

 

גם על חודש יוני תתן מליסרון הנחה על דמי השכירות הבסיסיים, בגובה של 30%, והם ישולמו במועד הקבוע בחוזה. דמי השכירות על חודש יוני ישולמו במלואם ובמועד הקבוע. בעלי העסקים מתבקשים לסלק את החובות על חודש מרץ, עד ה-15 במאי.

  

קניון עופר בבאר שבע קניון עופר בבאר שבע צילום: ישראל יוסף

 

הפאוור סנטרים של מליסרון

 

בחוצות המפרץ ובבילו סנטר - הפאוור סנטרים של מליסרון - מציעה הקבוצה מתווה שונה במעט. הקבוצה תוותר לשוכרי הפאוורים על דמי השכירות ודמי הניהול עבור חודש אפריל. כמו כן, על דמי השכירות הבסיסיים לחודש מאי ייתנו הפאוור סנטרים הנחה של 30%. את דמי השכירות המופחתים על חודש מאי יוכלו השוכרים לשלם ב-2 תשלומים חודשיים שווים, ב-1 ביוני וב-1 ביולי. דמי הניהול על חודש מאי ישולמו במלואם, אך תינתן לשוכרים דחייה במועד התשלום והם ישולמו ב-17 במאי. דמי השכירות כאחוז מהפדיון ישולמו בהתאם לחוזה השכירות. עוד נכתב במכתב לשוכרים כי "בעלי עסקים אשר קיבלו את ההקלות שמציע הקניון ואשר יקבלו מענקים מהמדינה כהחזר עבור הוצאות דמי השכירות ודמי ניהול על חודש אפריל, יחויבו להעביר אלינו סכומים אלה".

 

קבוצת עזריאלי

 

קבוצת עזריאלי פרסמה הטבות והקלות לשוכרים בקניונים, שלדבריה מסתכמים בהיקף כולל של כ-200 מיליוני שקלים וכוללים גם קמפיין שיווקי שתעלה הקבוצה לטובת עידוד הלקוחות להגיע לקניונים.

 

עזריאלי נותנת לשוכרים פטור מלא משכר דירה ודמי ניהול על התקופה שהחלה ב- 15 במרץ ועד ה-4 במאי 2020.

 

על תקופת ההתארגנות, החל מהיום (5 במאי) ועד ל- 14 במאי, תעניק הקבוצה פטור מלא לשוכרים מתשלום דמי שכירות או אחוזים מהפדיון – הגבוה מביניהם והנחה בשיעור של 75% בדמי הניהול.

 

מה-15 במאי ועד 31 במאי תעניק עזריאלי לשוכרים הנחה בשיעור של 75% בדמי השכירות או תגבה אחוזים מהפדיון – הגבוה מביניהם, וכן תתן הנחה בשיעור של 50% בדמי הניהול.

 

גם על חודש יוני תינתן הנחה בשיעור של 50% בדמי השכירות או תגבה אחוז מהפדיון, הגבוה מביניהם. על חודש יוני ישלמו השוכרים דמי ניהול מלאים.

 

בנוסף להטבות ולהקלות שהעניקה הקבוצה לשוכרים היא העמידה קרן לסיוע פיננסי בהיקף של 100 מיליון שקל אשר מעניקה הלוואות ומענקים לעסקים קטנים ובינוניים. בעזריאלי מציינים כי "הקרן פעילה, מעניקה ובוחנת בקשות למתן הלוואות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים".

x