$
פרסום ושיווק

יינות ביתן: העובדים מאיימים בנטישה מיידית של הסניפים

ועד העובדים מאיים בהשבתת סניפי הרשת בעקבות תוכנית הבראה שהוגשה לבנקים לצורך קבלת מימון בהיקף המוערך בכ-150 מיליון שקל, וכוללת צמצום כוח האדם וסגירת המרלו״ג באייל. יו"ר ועד העובדים להנהלה: "אל תבחנו את הנחישות שלנו להציל את פרנסתם של כל עובד ועובדת"

נורית קדוש 10:0330.04.20

כוונתו של נחום ביתן לפטר עובדים כחלק מתוכנית הבראה לרשת, נתקלת באיומים להשבתת הסניפים.

״הרשת לא יכולה לשרוד בלי העובדים וכל מהלך חד-צדדי יענה במהלכים חד צדדיים של העובדים, כולל נטישה מיידית של הסניפים״. כתב אייל אלי יו״ר ועד העובדים במכתב ששלח הבוקר לעובדי מגה.

 

עוד הוסיף יו"ר ועד העובדים במכתבו: ״כולנו רוצים בהבראת החברה, כולנו מוכנים לעבוד קשה ולהביא לשגשוגה ולהצלחתה, אבל כשותפים לדרך, אנחנו מצפים מהנהלה לדיאלוג אמיתי וכן״. אלי הוסיף כי רק לאחרונה העובדים ויתרו על שעות נוספות והוועד יזם פרישה מרצון של 200 עובדים. ״הנהלת החברה, אל תבחנו את הנחישות שלנו להציל את פרנסתם של כל עובד ועובדת במגה. הוכחנו זאת פעמים רבות בעבר ולא נהסס להילחם שוב בניסיונות לפטר עובדים״, כתב אלי.

 

נחום ביתן. צמצום פעילות בשוק הדיסקאונט נחום ביתן. צמצום פעילות בשוק הדיסקאונט צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

תוכנית ההבראה שהוגשה לבנקים לצורך קבלת מימון בהיקף המוערך בכ-150 מיליון שקל, כוללת צמצום כוח האדם וסגירת המרלו״ג באייל. המימון נדרש בעקבות ביטול עסקת ההשקעה של קרן כלירמרק שבחנה הזרמת כחצי מיליארד שקל לרשת במנגנון הכולל השקעה והלוואה.

 

במקביל לנסיון להשגת מימון בנקאי, פעלה החברה לצמצום פעילותה בשוק הדיסקאונט והסבה כ-20 חנויות יינות ביתן לפורמט ״סיטי״ יקר. המהלך הותיר את ביתן עם 16 חנויות דיסקאונט בלבד, כשעיקר הרשת כוללת סניפי מגה בעיר ויינות ביתן בסיטי, לצד חנויות למגזר החרדי.

 

יו"ר ועד עובדי מגה אייל אלי. "העובדים נחושים" יו"ר ועד עובדי מגה אייל אלי. "העובדים נחושים"

במכתבו לעובדים הוסיף אלי: ״בפגישה האחרונה שהתקיימה בין ההנהלה לנציגות הועד הבהרנו להנהלה שלא נסכים לשום מהלך שלא יתואם איתנו במלואו. בוודאי שלא נסכים לפיטורים של עובדי מגה. עברנו יחד לא מעט, אתם יודעים שאנו מוכנים תמיד לסייע לרשת ולתרום להצלחתה, בעבודה קשה וגם ברגעים יותר מאתגרים, לתרום את חלקנו לשיקום הרשת, אך אנו גם יודעים להלחם בנחישות כלפי ניסיונות ההנהלה לבצע מהלכים חד צדדיים״.

 

x